Mladé Slovenky na šampionáte pokračujú v spanilej jazde: Nezastavilo ich ani domáce Taliansko

Mladé Slovenky v Asiagu zatiaľ nenašli premožiteľaMladé Slovenky v Asiagu zatiaľ nenašli premožiteľa Zdroj: hockeyslovakia.sk

ASIAGO - Slovenská reprezentácia hokejistiek do 18 rokov uspela aj vo svojom štvrtom zápase na turnaji A-skupiny I. divízie majstrovstiev sveta v talianskom Asiagu, keď v piatok večer zdolala domáce rovesníčky 5:4 po predĺžení. Zverenky Petra Kúdelku boli počas celého stretnutia strelecky aktívnejšie, no trápila ich slabšia efektivita.

Po vyrovnanej prvej tretine, keď slovenský presný zásah na 1:1 dosiahla Lívia Kúbeková, v druhej časti Talianky získali trojgólový náskok, ktorý ešte pred druhou sirénou skresala Nikola Nemčeková. To už v slovenskej bránke stále Ema Pösingerová, ktorá po štvrtom inkasovanom góle nahradila Andreu Rišianovú. Mladé slovenské hokejistky v tretej tretine napriek štyrom vylúčeniam dokázali vyrovnať, do streleckej listiny sa v presilovkách zapísali Patrícia Ágoštonová a Tamara Dobošová. V predĺžení najprv Slovenky trafili žŕdku, v závere presilovky rozhodla Nikola Rumanová.

Posledný zápas na turnaji odohrajú mladé Slovenky v nedeľu 14. januára o 17.30 h proti rovesníčkam z Japonska, bude to priamy súboj o jedinú postupovú miestenku do elitnej kategórie. Hokejistky SR "18" na postup medzi elitu potrebujú akékoľvek víťazstvo, prehra "pošle nahor" Japonky.

A-skupina I. divízie majstrovstiev sveta hráčok do 18 rokov - Asiago (Tal.) - piatok:

Slovensko - Taliansko 5:4 po predĺžení (1:1, 1:3, 2:0 - 1:0)
Góly: 7. Kúbeková (Nemčeková, D. Vargová), 40. Nemčeková (L. Halušková), 53. Ágoštonová (D. Vargová, Vysokajová), 58. Dobošová (D. Vargová), 62. Rumanová (Nemčeková, L. Halušková) - 30. a 36. Mattiviová, 5. Murarová, 21. De Rechová
Vylúčené: 7:5 na 2 min, presilovky: 3:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Zygmuntová (Poľ.) - Dinantová (Belg.), Lee Kjung-sun (Kór. rep.), divákov

Zostava SR: Rišianová (36. Pösingerová) - L. Šulíková, Kučerková, Vysokajová, D. Vargová, A. Šulíková - Hajniková, Sedláková, Čornáková - Nemčeková, Kúbeková, L. Halušková - Koyšová, Ágoštonová, Rumanová - R. Halušková, Dobošová

Nórsko - Japonsko 0:5 (0:0, 0:2, 0:3)
Maďarsko - Rakúsko 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)