Calgary by experiment s Jágrom podnikli znovu: Hral dobre, keď mohol

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

CALGARY - Angažovanie Jaromíra Jágra v Calgary neľutujú. Prezident kanadského klubu Brian Burke uviedol, že by štyridsaťpäťročného českého hokejistu priviedol znovu. Legendárny útočník sa vo svojej 24. sezóne v NHL potýka so zdravotnými problémami a podľa špekulácií médií v Calgary zrejme čoskoro skončí.

"Ten experiment s Jágrom by sme podnikli znova, keby sa naskytla príležitosť," povedal Burke v rozhovore pre kanadskú televíznu stanicu SportsNet. "Je to dobrý chlapík. Hral dobre, keď mohol. Bol veľa zranený, zmeškal kemp, začal neskoro. Bola to pre neho ozajstná smršť, a keď máte roky, je toho na vás veľa," uviedol Burke.

Jágr podpísal v deň, keď začala sezóna, s Flames ročnú zmluvu na milión dolárov. Za Calgary však odohral len 22 zápasov, v ktorých si pripísal sedem bodov za gól a šesť asistencií. Kvôli niekoľkým zraneniam sa zadrhol jeho útok na prvé miesto v počte odohraných zápasov v NHL. Jágr nastúpil v základnej časti k 1733 zápasom a pred sebou má len Marka Messiera (1756 zápasov) a Gordieho Howe (1767).

Napriek Jágrovemu trápeniu so zdravím si Burke jeho prítomnosť v klube pochvaľuje. "Je to skvelý človek. V kabíne je fakt výborný, užívame si ho," povedal Burke. Rada útočníkov Flames, ako napríklad nováčik a Jágrov spoluhráč z útoku Mark Jankowski, si podľa neho váži možnosti mať Jágra po svojom boku. "Keď vám niečo hovorí človek, čo bude v Sieni slávy, tak ste za tú radu vďační. Je to ako: 'Budem si to hýčkať a pamätať až do smrti'. Jankowski o tom raz bude rozprávať vnúčatám."

Do aktuálnej situácie okolo najproduktívnejšieho Európana v histórii NHL Burke jasno nevniesol. "Bojoval s niekoľkými zraneniami, je to s ním zo dňa na deň. Momentálne nemáme čo oznámiť. Keď budeme, tak to urobíme," uviedol. Na otázku, či má Jágr šancu získať angažmán v inom klube NHL, Burke odvetil: "To neviem, ale mám pocit, že asi nie. Má prstene (za dve víťazstvá v Stanley Cupe), má trofeje, má rekordy. Bola to fantastická kariéra, ak skončí."


Tagy: Jaromír Jágr Calgary Flames

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA

DISKUSIA