VIDEO Titanic zvaný Real Madrid sa naďalej potápa, Gameiro zachránil Atlético

Veľavravný výraz v tvári Cristiana RonaldaVeľavravný výraz v tvári Cristiana Ronalda Zdroj: TASR

MADRID - Domáci futbalisti Realu Madrid prehrali 0:1 s hráčmi Villarrealu v sobotňajšom stretnutí 19. kola najvyššej španielskej súťaže La Ligy 2017/2018. O jediný gól stretnutia sa v závere po protiútoku postaral Pablo Fornals. Úradujúci španielsky majster Real figuruje v tabuľke na 4. mieste (32 b.) a má priepastné 16-bodové manko na vedúci FC Barcelona. Villarrealu patrí 5. priečka, má o bod menej než "biely balet".

V úvodnom zápase sobotňajšieho programu zvíťazila Girona nad tímom Las Palmas vysoko 6:0. Za domácich sa v prvom polčase presadil z pokutového kopu uruguajský kanonier Christian Stuani. Hetrikom sa v druhom polčase blysol kenský útočník Michael Olunga. Pre Gironu to bola najvyššia výhra v premiérovej sezóne medzi španielskou elitou. Las Palmas zostáva aj naďalej na poslednom mieste v tabuľke.

Výsledky sobotňajších stretnutí 19. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Ligy:

La Coruňa - Valencia 1:2 (0:1)
Góly: 88. Andone - 37. Guedes, 64. Rodrigo

Eibar - Atlético Madrid 0:1 (0:1)
Gól: 27. Gameiro

Girona - Las Palmas 6:0 (1:0)
Góly: 57., 70. a 79. Olunga, 25. Stuani (z pok. kopu), 64. B. García, 74. Portu

Real Madrid - Villarreal 0:1 (0:0)
Gól: 87. Fornals