Svitko na Dakare s nečakaným dňom voľna: Obavy, ktoré nás desili, sa stali skutočnosťou

Organizátori na Dakare zrušili plánovanú pondelkovú etapu
Organizátori na Dakare zrušili plánovanú pondelkovú etapu

TUPIZA - V pondelok sa na Rely Dakar nebude pretekať. Usporiadatelia 40. ročníka kvôli nepriaznivým poveternostným podmienkam a čiastočne zaplaveným cestám deviatu etapu zrušili.

Súťažiaci mali v pondelok absolvovať dokopy 754 kilometrov vrátane 242 km dlhej rýchlostnej skúšky so štartom v bolívijskej Tupize a cieľom v argentínskej Salte. Bivak v Tupize je ale podľa informácií z Bolívie pod vodou a kvôli poškodenému mostu budú musieť usporiadatelia pripraviť alternatívnu trasu pre presun konvoja účastníkov do Argentíny.

"Obavy, ktoré nás desili z minulého Dakaru, sa stali skutočnosťou. V Bolívii sú na trase Tupiza - Salta záplavy, bol strhnutý jeden z hlavných mostov. Bivak v Tupize je vyplavený, teda provizórny bivak vzniká na ceste pred Tupizou," uviedol na facebooku český tím Barth Racing.

"Pondelková etapa je zrušená. Navyše sa očakávajú ďalšie búrky a to nie sú najlepšie podmienky, takže nebudeme podstupovať žiadne riziko," povedal agentúre AFP športový riaditeľ závodu Marc Coma, ktorý na Rely Dakar päťkrát ovládol kategóriu motocyklov.

Dnes účastníci absolvujú trasu z Uyuni do Tupize, kategórie automobilov a motocyklov majú pred sebou 498 meraných kilometrov, kamióny 380.


Tagy: Štefan Svitko Rely Dakar 2018

Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
facebook - Barth Racing

DISKUSIA