VIDEO Banská Bystrica hladko zdolala Nitru, Košice sa trápili s Detvou

Patrik Lamper z HC´05 iClinic Banská Bystrica a Peter Ordzovenský z HK NitraPatrik Lamper z HC´05 iClinic Banská Bystrica a Peter Ordzovenský z HK Nitra Zdroj: SITA

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti Banskej Bystrice sa po dvoch prehrách v Tipsport lige opäť vrátili na víťaznú vlnu, hráčov Nitry zdolali doma pohodlne 6:3. Hostia sa síce dostali do vedenia v 3. min gólom Mateja Pauloviča, ale v ďalšom priebehu hry sa presadzovali už hlavne "barani".

Už v prvej sekunde piatej minúty vyrovnal Guillaume Gélinas s prispením brankára Nitry Nathana Lawsona, ktorému za chrbát prešiel puk odrazený od zadného mantinelu. Druhú tretinu potom Bystričania vyhrali troma gólmi, ktoré strelili v priebehu štyroch minút a vyhnali Lawsona z bránky. Záver si už pohodlne postrážili, celkovo troma gólmi sa zaskvel americký útočník Cason Hohmann a pridal aj jednu asistenciu.

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica - HK Nitra 6:3 (1:1, 3:0, 2:2)
Góly: 5. G. Gélinas, 25. Hohmann (Bartánus, I. Ďatelinka), 28. I. Ďatelinka (T. Surový, Hohmann), 29. Hohmann (M. Rosandič), 41. Hohmann (trestné strieľanie), 52. Bubela (Bartánus, A. Sedlák) - 3. M. Paulovič (Krištof, Rais), 52. Lantoši (Marek Slovák, Blackwater), 55. M. Paulovič (Rýgl, Blackwater)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kalina, Lauff - Korba, M. Smrek, 2710 divákov

Zostavy:
Banská Bystrica: Ján Lukáš - Kubka, I. Ďatelinka, Delisle, M. Rosandič, A. Sedlák, G. Gélinas, Gabor, Košecký - Lamper, T. Surový, Brittain - Hohmann, Bubela, Bartánus - Giľák, Faille, Asselin - Kabáč, Češík, Bortňák
Nitra: Lawson (28. Foltán) - Rýgl, Rais, Milam, Ordzovenský, M. Versteeg, Michal Pupák, Korím - Macík, Krištof, M. Paulovič - Kovacs, Marek Slovák, Blackwater - Lantoši, J. Ručkay, H. Ručkay - Rzavský, Šille, Csányi

Košice sa trápili s Detvou, ale o gól zvíťazili

Poslednému tímu hokejovej Tipsport extraligy z Detvy nechýbalo veľa, aby bodoval v treťom zápase po sebe. V nedeľňajšom stretnutí 37. kola nestačil na Košice len o jediný gól, keď podľahol 3:4. Košice strelili v úvode druhej tretiny dva góly v priebehu 36 sekúnd, no nováčik sa nečakane nezlomil. V 36. min vyrovnal Miroslav Macejko v presilovej hre na 2:2, následne poslal Košičanov do vedenia Peter Boltun, ale po góle Michaila Kukleva v 43. min bolo stav opäť nerozhodný (3:3). Víťazný zásah domácich dosiahol v 46. min Kanaďan David Pacan.

HC Košice - HC 07 Orin Detva 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)
Góly: 23. Boltun (T. Klíma, Pulli), 24. L. Nagy (Spilar, Dudáš), 39. Boltun (Vrábeľ), 46. Pacan (Spilar, Šedivý) - 31. Belluš (Videlka, Murček), 36. Macejko (Šimon, Videlka), 43. Kuklev (Videlka, Surovka)
Vylúčení: 3:1 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin, Štefik - Gajan, R. Gavalier, 3178 divákov

Zostavy:
Košice: Habal - B. Kessel, Dudáš, Čížek, Šedivý, Pulli, Koch, M. Novotný, Michalčin - L. Nagy, Pacan, Spilar - Jenčík, Marek Hovorka, Kafka - Š. Petráš, Suja, Šoltés - Vrábeľ, Boltun, T. Klíma
Detva: Hackett - Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Šimon, Macejko, D. Jendroľ, Gachulinec - R. Gašpar, Surovka, Sitnikov - Milý, Matúš Chovan, Belluš - Videlka, Murček, Ščurko - Žilka, J. Tibenský, M. Surový

Žilina uspela na vlastnom ľade v súboji s Popradom

Hokejisti MsHK Doxxbet Žilina triumfovali na vlastnom ľade nad Popradom 4:2. Ako prvý sa v zápase presadil už v 4. minúte domáci Radim Hruška. Hostia však v priebehu troch minút otočili skóre gólmi Samuela Mlynaroviča a Dávida Buca. Žiline však stačila iba jedna minúta a Lukáš Handlovský postaral o vyrovnanie. Ďalších gólov sa diváci dočkali až v tretej tretine. Víťazstvo "vlkov" zabezpečili Tomáš Pospíšil a Rastislav Konečný. Pre "kamzíkov" ide po štyroch víťazstvách o prvú prehru vo vzájomných zápasoch v tejto sezóne. Žilina zaokrúhlila svoj bodový zisk na 50, kým Poprad ostal na 67 bodoch.

MsHK Doxxbet Žilina - HK Poprad 4:2 (2:2, 0:0, 2:0)
Góly: 4. R. Hruška (Juraško), 11. Handlovský (Pospíšil, L. Kozák), 41. Pospíšil (Handlovský), 51. Konečný (Stupka) - 7. Mynarovič (McDowell, Buc), 10. Buc
Vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Stabo - Kacej, Krajčík, 801 divákov

Zostavy:
Žilina: T. Tomek - L. Kozák, Martin Mazanec, Juraško, Andersons, Michal Roman, Chaloupka, Mendrej, Hatala - Handlovský, Holovič, Pospíšil - M. Tvrdoň, R. Hruška, J. Jurík - Švihálek, Húževka, Klimenta - Stupka, Konečný, Rogoň
Poprad: Corbeil - McDowell, D. Brejčák, Petran, Davydov, Dinda, Krempaský, Romaňák - Svitana, Mlynarovič, Hvila - Lichanec, Heizer, Buc - Matúš Paločko, Vartovník, D. Bondra - Vaša

Trenčín doma podľahol Liptovskému Mikulášu

Hráči Dukly Trenčín prežili v hokejovej Tipsport lige temný týždeň, po prehre s Detvou v piatok nestačili v nedeľňajšom zápase 37. kola ani na ďalší z tímov zo spodnej časti tabuľky. Hokejistom Liptovského Mikuláša podľahli 1:2. Hostia išli do vedenia v 7. min, keď Rudolf Huna využil presilovku. Už v 12. min dokázal vyrovnať Ondrej Mikula, no "vojaci" už ďalší gól nepridali. Víťazný gól strelil v 58. minúte Richard Rapáč. Dukla klesla v tabuľke súťaže na tretie miesto.

HK Dukla Trenčín - MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Góly: 12. O. Mikula (Dlouhý, Cebák) - 7. Rudolf Huna (J. Sukeľ, R. Rapáč), 58. R. Rapáč (R. Suchý, Paukovček)
Vylúčení: 4:6 na 2 min, navyše Radivojevič - J. Nemec obaja 5+DKZ za hrubosť, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Babic - Šefčík, Soós, 2181 divákov

Zostavy:
Trenčín: M. Valent - Holenda, Bohunický, Frühauf, Cebák, Starosta, Romančík, Adam Themár - O. Mikula, Dlouhý, Marek Hecl - Bezúch, Marek Ružička, Sojčík - Radivojevič, Ölvecký, T. Varga - Gašparovič, Pardavý ml., Deveaux - J. Švec
Liptovský Mikuláš: J. Hollý - J. Nemec, Gründling, Pacalaj, R. Suchý, Nádašdi, Mezovský, Moravčík - Rudolf Huna, Langhammer, Števuliak - J. Sukeľ, Paukovček, R. Rapáč - Kriška, M. Sukeľ, Lištiak - A. Laco, Piatka, Uhrík

Zvolen presvedčivo zvíťazil na ľade Nových Zámkov

Hokejisti HKM Zvolen triumfovali nad ľade Nových Zámkov 4:1.Hostia sa už v prvej tretine dostali do dvojgólového náskoku, keď sa presadili Petr Obdržálek a Rastislav Špirko. Za domácich znižoval v druhej tretine Branislav Fábry. Zvolenčania poistili svoje víťazstvo v záverečnej časti, keď sa druhýkrát v zápase presadili Špirko aj Obdržálek. Nové Zámky nevyhrali už v štvrtom dueli v rade a so ziskom 37 bodov sú stále v tabuľke na 9. mieste mimo pozícii zaručujúcich účasť v play-off. Zvolen ostal v kontakte so špicou tabuľky a má na konte 79 bodov

HC Nové Zámky - HKM Zvolen 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Góly: 35. Fábry (Šimun, Šille) - 12. Obdržálek (Drgoň, Steen), 19. Špirko (Puliš), 49. Špirko (Šišovský, Puliš), 59. Obdržálek (Ross, Steen)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Kubuš - Orolin, Výleta, 834 divákov

Zostavy:
Nové Zámky: Baroš - Husák, Salija, Michal Novák, Plášil, M. Jass, Šimek, Látal - R. Varga, Š. Novotný, Cetkovský - A. Zbořil, Šimun, Saulietis - Šille, Škoda, Fábry - Tužinský, Dominik Rehák, Ondrušek
Zvolen: Nieminen - Ross, Drgoň, J. Kováčik, T. Bokroš, Hraško, Ťavoda, Wharton - Obdržálek, Steen, Coffman - Šišovský, Špirko, Puliš - Martin Ďaloga, V. Fekiač, Matis - Dubeň, Síkela, Kelemen

Viac o téme: HC Košice HK Nitra HC 07 Orin Detva HC ‘05 iClinic Banská Bystrica