Rybárikovej slová po triumfe na Australian Open: Som rada, že som postúpila, bohužiaľ...

Magdaléna Rybáriková
Magdaléna Rybáriková

MELBOURNE - Len Magdaléna Rybáriková z dvojice nasadených slovenských tenistiek zvládla úvodnú prekážku na grandslamových Australian Open v Melbourne.

Devätnástka podujatia Rybáriková si v pondelok v 1. kole dvojhry poradila s americkou bývalou jednotkou juniorského svetového rebríčka Taylor Townsendovou 6:0, 7:5, v druhom sete nedoplatila za inkasovaný okamžitý rebrejk za stavu 4:3. V 2. kole ju preverí belgická niekdajšia líderka mládežníckeho hodnotenia Kirsten Flipkensová, takisto ako Slovenka semifinalistka Wimbledonu.

Rybáriková bola po úspešnom vstupe do turnaja spokojná. "Som veľmi rada, že som na Australian Open opäť postúpila do 2. kola, bohužiaľ, zatiaľ je to v Melbourne moje maximum. Nebol to jednoduchý zápas. V prvom sete mi súperka veľmi pomohla, dala mi veľa darčekov. V druhom sa rozohrala a bola nepríjemná, často mení rytmus. Dnes ma podržal servis, ktorý naozaj zafungoval veľmi dobre. Som rada, že som to zvládla v dvoch setoch. Pre mňa je veľmi  dôležité, že si rozumiem s mojím trénerom Peťom Huberom. Je úžasný, pozná ma dlhšie a vie, čo na mňa platí. Iba málo trénerov je takýchto vnímavých," uviedla v rozhovore pre Rádio Slovensko.


Tagy: Magdaléna Rybáriková

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA