Veľká strata pre Liptákov aj reprezentáciu: Dúfam, že s pomocou rodiny a priateľky to zvládnem

Peter Gal Andrezly (vľavo) a Dominik Kružliak (vpravo) oslavujú gól Ružomberka
Peter Gal Andrezly (vľavo) a Dominik Kružliak (vpravo) oslavujú gól Ružomberka

RUŽOMBEROK - Slovenský futbalový reprezentant do 21 rokov a hráč MFK Ružomberok Dominik Kružliak si na minulotýždňovom pondelňajšom prvom tréningu klubu v rámci zimnej prípravy na jarnú časť sezóny 2017/2018 privodil zranenie, ktoré ho vyradí z hry približne na šesť mesiacov. Hoci sa už podrobil operácii zraneného kolena, onedlho pôjde na ďalší zákrok.

"Mali sme hru na umelej tráve. Nebolo to ani v súboji, spôsobil som si to sám. Išiel som sa otočiť a celou váhou som sa zaprel o koleno, ktoré mi zostalo na zemi. Hneď po tréningu som absolvoval magnetickú rezonanciu. Tá odhalila poškodený meniskus. Následne v stredu som sa podrobil artroskopii kolena,“ cituje web fortunaliga.sk slová 21-ročného stopéra, ktorému sa však tým neskončili jeho zdravotné ťažkosti: "Zobudil som sa po artroskopii a lekár mi povedal, že počas zákroku videl, že mám tiež pretrhnutý krížny väz. To znamená, že musím ísť na ďalšiu operáciu. Najskôr sa mi však musí zahojiť toto. Budem teraz posilňovať svaly okolo kolena, aby som ich mal čo najpevnejšie a o dva či tri týždne pôjdem opäť pod skalpel."

Odhadovaná dĺžka Kružliakovej rekonvalescencie je šesť mesiacov, sezóna 2017/2018 je pre neho už stratená. "Prvý mesiac budem musieť určite iba ležať. Potom začnem sval pomaly zaťažovať a cvičiť. Bude to ťažké, roky som naučený na určitý tréningový a zápasový režim a teraz zrazu nebudem môcť robiť takmer nič. Dúfam, že s pomocou rodiny a priateľky to zvládnem. Oni sú moja psychická podpora," skonštatoval kapitán Liptákov, ktorý v jesennej časti nechýbal na trávniku ani jedinú minútu. Opora zadných radov klubu spod Čebraťa sa prezentovala aj produktivitou: v 19 jesenných kolách strelil Dominik Kružliak päť gólov a je druhým najlepším strelcom ružomberského mužstva za šesťgólovým Nerminom Haskičom. Nútená futbalová prestávka ho mrzí. "Zatiaľ sa mi zranenia vyhýbali. Pred polrokom som mal problémy s ramenom, tie ma vyradili približne na tri týždne. Toto bude moja najdlhšia pauza, snažím sa však myslieť pozitívne. Verím, že sa vrátim ešte silnejší,“ zaželal si Kružliak.

Talentovaný zadák bude dlhší čas chýbať nielen kormidelníkovi Ružomberka Norbertovi Hrnčárovi, ale aj koučovi reprezentácie SR do 21 rokov Pavlovi Hapalovi. "Tréner Hrnčár bol z môjho zranenia veľmi nešťastný, ale snažil sa ma povzbudiť. Telefonoval som tiež s Otom Brunegrafom, asistentom Pavla Hapala. Ten mi tiež poprial, aby som sa dal čo najskôr dokopy a aby som bol silný,“ dodal Dominik Kružliak.


Tagy: MFK Ružomberok Dominik Kružliak

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA