VIDEO Parádny úspech iba 16-ročnej talentovanej boxerky: Hneď pri premiére získala cenný triumf!

Jessica Triebeľová triumfovala na turnaji v Srbsku
Jessica Triebeľová triumfovala na turnaji v Srbsku

SOMBOR - Slovenská reprezentantka v boxe Jessica Triebeľová triumfovala na kvalitne obsadenom medzinárodnom turnaji Nations Cup v srbskom meste Sombor, kde sa predstavilo dovedna 195 pretekárok z 30 krajín sveta. Dvojnásobná majsterka Európy medzi mladšími dorastenkami z tureckého Ordu 2016 a bulharskej Sofie 2017 Triebeľová, ktorú trénersky vedie jej otec Peter, si v Srbsku vybojovala celkové prvenstvo rovnako v kategórii do 57 kg, ale už medzi staršími dorastenkami (boxuje sa 3x3 minúty).

Stále iba 16-ročná talentovaná Oravčanka, ktorá sa premiérovo predstavila medzi staršími dorastenkami, zvládla v ringu všetky štyri súboje. Na úvod si poradila s Ruskou Angelinou Glebovovou 5:0 na body, následne uspela proti Parveenovej z Indie, v semifinále zdolala Erinu Dekkersovú z Holandska a vo finále zvíťazila tiež jednoznačne 5:0 na body s Jekaterinou Marcenkovou z Lotyšska. Organizátori vyhlásili Jessicu Triebeľovú za najtechnickejšiu pästiarku celého podujatia v Srbsku.

Na talentovanú Slovenku čaká onedlho ďalší prestížny medzinárodný turnaj "Golden Girl" vo Švédsku, ktorý bude začiatkom februára.


Tagy: Jessica Triebeľová Nations Cup

Zdroj:
SITA
Foto:
facebook - Jessica Triebeľová; Video: facebook - Jessica Triebeľová

DISKUSIA