Raonic mal toho plné zuby! Lackove slová po famóznom výkone nad favoritom

Lukáš Lacko
Lukáš Lacko

MELBOURNE - Slovenský tenista Lukáš Lacko sa vyradením niekdajšej svetovej trojky a wimbledonského finalistu Milosa Raonica z Kanady postaral o prvotriedne prekvapenie v druhý hrací deň na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne (15. - 28. januára, tvrdý povrch Plexicushion, celková dotácia 55 miliónov AUD). Lacko zvíťazil nad jasne favorizovaným Raonicom nasadeným ako dvadsiatym druhým 6:7 (5), 7:5, 6:4, 7:6 (4) v utorňajšom stretnutí 1. kola dvojhry mužov.

Dramatický zápas trval 3:27 h a Lacko v tajbrejku štvrtého setu premenil pri servise súpera svoj druhý mečbal. Prvý mal už pri skóre 5:4 na gemy a rovnako podaní Raonica ešte pred tajbrejkom. Kanaďan len tretí raz v kariére nezvládol zápas 1. kola na takto dôležitom podujatí. Rovnako nepochodil na US Open 2010 a Roland Garros 2011. Na AO v ostatných troch rokoch ani raz nechýbal vo štvrťfinále.


Lacko bol po zisku jedného z najcennejších skalpov v doterajšej kariére spokojný. "Na Australian Open som hral už veľakrát s tenistami, ktorí boli v minulosti v prvej desiatke. Vedel som, že Raonic dlhšie nehral a že mám šancu. Hráč sa môže vrátiť v takej forme ako pred zranením, ale môže tam byť aj nejaký zádrhel, čo bol dnes Raonicov prípad. Snažil som sa čo najdlhšie držať si servis a pokúsiť sa zlomiť ho v koncovkách setov a tajbrejkoch, čo sa mi podarilo. Čím dlhšie sme hrali, tak mu čoraz viac odchádzala kondička, chýbalo mu zápasové tempo. Nasúkal síce 36 es, no na jeho pomery mi dával pri svojom podaní veľa šancí, ktoré som dokázal využívať. Dôležitý bol štvrtý set. Ak by som ho prehral, v piatom by sa nehral tajbrejk a musel by som ho brejknúť, čo by nebolo jednoduché. Mal toho plné zuby, no skúšal štvrtý set za každú cenu získať a ukázať, prečo bol v minulosti v Top 10. Som rád, že som to zvládol a nepustil ho do piateho setu," povedal Lacko pre Rádio Slovensko.


Tagy: Lukáš Lacko

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA