Protest Slovincov zmietnutý zo stola: Možno prekvapia neuveriteľným rozhodnutím!

Slovinec Miha Zarabec strieľa v zápase proti Nemecku
Slovinec Miha Zarabec strieľa v zápase proti Nemecku

ZÁHREB - Dramatický záver stretnutia Slovinsko - Nemecko (25:25) v záhrebskej C-skupine na XIII. majstrovstvách Európy hádzanárov v Chorvátsku mal dohru za zeleným stolom. Disciplinárna komisia musela riešiť protest slovinskej delegácie, ktorej sa nepozdávalo vedenie stretnutia zo strany litovských arbitrov Mindaugas Gatelis a Vaidas Mažeika.

Členovia komisie zvážila argumenty Slovincov, ale napokon sa rozhodli zamietnuť protest a potvrdiť končený výsledok stretnutia 25:25. Slovinci majú právo sa odvolať - najskôr do utorka 16. januára do 20.00 h.

Slovinská tlačová agentúra (STA) v utorok vydala správu, že Slovinsko podľa slov jedného zo zväzových predstaviteľov po zamietnutí protestu dokonca uvažuje o odstúpení z turnaja ME.

Slovinskí predstavitelia namietali najmä proti rozhodnutiu arbitrov z posledných sekúnd duelu, keď za zabránenie úradujúcim európskym šampiónom Nemcom v rozohraní rýchleho stredu (traja Slovinci na stredovej čiare blokovali Paula Druxa) ukázali červenú kartu Blažovi Blagotinšekovi a nariadili pokutový hod, ktorý premenil Tobias Reichmann a stanovil nerozhodný konečný rezultát.


Tagy: Nemecko Slovinsko ME v hádzanej

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA