Maród Benes chystá návrat na trávniky: Prezradil, o čom snívajú v Mönchengladbachu

László Bénes
László Bénes

BRATISLAVA - Slovenský futbalový reprezentant do 21 rokov a hráč nemeckej Borussie Mönchengladbach László Bénes sa úspešne zotavuje po dlhodobom zranení, jeho návrat do kolotoča súťažných zápasov sa blíži.

"Verím, že predo mnou sú posledné dni náročného obdobia a budem môcť povedať - zvládol som to," vyjadril sa v rozhovore pre oficiálny web Slovenského futbalového zväzu 20-ročný stredopoliar (nar. 9. septembra 1997), ktorý absentuje na trávnikoch od septembra pre zranenie piatej metatarzálnej kostičky ľavého priehlavku a následnú operáciu.

"Som na tom veľmi dobre, trénujem individuálne dvakrát denne s loptou, vyzerá to ešte na dva až tri týždne individuálneho tréningu a potom by som sa mohol pripojiť k spoluhráčom z Borussie. Nemám žiadne bolesti, plynulo prechádzam v tréningovom procese od ľahších k náročnejším cvikom. Ešte minulý týždeň som cítil miernu bolesť pri šprintoch a niektorých pohyboch, dnes sa cítim veľmi dobre a mám pocit, že konečne som v poriadku,“ zvestoval Bénes dobré správy po pondelňajšom individuálnom tréningu a doplnil.

"Samozrejme, že by som sa rád čo najskôr vrátil na trávniky a nastupoval do zápasov. Na druhej strane si uvedomujem, že máme dobré mužstvo a presadiť sa v silnej konkurencii nebude ľahké. Urobím všetko pre úspešný návrat.“

Krátko po zranení avizoval rodák z Dunajskej Stredy trojmesačnú pauzu, neskôr sa ukázalo, že reálne sa dá pomýšľať na jeho plnohodnotný návrat na konci januára. "Momentálne sa naplno sústredím na futbal a návrat na trávniky, už mi to chýba. Mám za sebou náročné obdobie. Nezdá sa to, ale v skutočnosti trénujem častejšie a viac ako zdraví hráči. Niekedy má mužstvo jeden tréning, ja počas rehabilitácie makám každý deň dvojfázovo. Čo je však najdôležitejšie, som naladený pozitívne. Krátko po operácii mi chodilo hlavou všeličo, ale to najhoršie mám za sebou a predo mnou už vidím svetlo na konci tunela. Povedal som si, že keď už nemôžem byť s hráčmi na ihrisku, využijem to na rozvoj sily v telocvični. Dlho som mohol trénovať len zľahka, dlho som sa musel zaobísť bez lopty, to všetko je však už minulosť. Užívam si tréningy s loptou a aj keď to nechcem zakríknuť, naozaj verím, že predo mnou sú už len posledné dni náročného obdobia a budem môcť povedať, že som to zvládol,“ uviedol Bénes.

Zatiaľ čo sa kreatívny záložník zotavuje po zranení, slovenská reprezentácia do 20 rokov pod vedením kouča Pavla Hapala absolvovala v minulom týždni kemp v Grécku a prípravné duely proti domácim rovesníkom (9. 1. víťazstvo 2:1, vo štvrtok 11. 1. prehra 0:1, pozn.). "Som prakticky stále v kontakte s trénermi a pozorne som sledoval aj dianie počas pobytu mužstva v Aténach. Zápasy som pre tréningové povinnosti nevidel, ale je dobré, že hráči mali možnosť odohrať dve náročné stretnutia. Duchom neraz zablúdim aj k reprezentácii do 21 rokov a ku kvalifikácii ME 2019. Som presvedčený o tom, že máme dobré mužstvo a nič nie je stratené. Naopak, treba sa víťazstvami vrátiť späť do hry o postup. V silách a schopnostiach tohto mužstva to rozhodne je," povedal László Bénes, ktorý má na konte aj jeden štart v najcennejšom drese - 10. júna 2017 nastúpil v drese A-tímu SR v závere víťazného duelu vo Vilniuse proti domácej Litve (2:1) v kvalifikácii MS 2018.

Klubovým spoluhráčom Lázslóa Bénesa nevyšiel vstup do nového kalendárneho roka. Borussia Mönchengladbach podľahla v nedeľňajšom zápase 18. kola najvyššej nemeckej súťaže domácemu Kolínu nad Rýnom tesne 1:2 gólom v nadstavenom čase stretnutia a v tabuľke figuruje na 6. priečke. "Sedel som priamo v hľadisku, veď stretnutia s Kolínom sú v tomto regióne považované za najprestížnejšie derby zápasy. Prvý polčas veľa vzruchu nepriniesol, po zmene strán sme nepremenili dve tutovky a pykali sme za ne inkasovaným gólom v čase, kedy sa s výsledkom už veľa nedá robiť. Bol som pozdraviť chalanov v kabíne pred zápasom aj po ňom," skonštatoval bývalý hráč maďarského Györu a Žiliny Bénes a dodal:

"Nevadí, stále atakujeme pohárové priečky, na druhé miesto strácame iba tri body. Liga majstrov je snom, Európska liga cieľom. Pri vyrovnanosti mužstiev v Bundeslige je možné všetko. Ak by sme uspeli v Kolíne nad Rýnom, boli by sme tretí. Stať sa ešte môže všeličo.“


Tagy: László Benes Borrusia Mönchengladbach

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA