VIDEO Doničený Svitko utrpel hrôzostrašný pád: Preletel cez motorku! Čaká ho röntgen

Štefan SvitkoŠtefan Svitko Zdroj: SITA

BELÉN - Slovenský pretekár Štefan Svitko na motocykli KTM obsadil v utorňajšej chaotickej 10. etape 40. ročníka Rely Dakar napokon 25. priečku. Za víťazným Rakúšanom Matthiasom Walknerom (KTM), ktorý sa zároveň dostal aj na čelo priebežného poradia, zaostal o 59:48 minút. V celkovom poradí klesol na ôsme miesto.

Svitko mal počas etapy ťažký pád, po ktorom musel ísť na röntgenové vyšetrenie. "Dvadsať kilometrov pred koncom prvej časti špeciálky som mal strašný pád, koplo ma to a išiel som ponad motorku. Nebolo to ani v 'roadbooku'... Dnes boli dve chyby, ktoré neboli v 'roadbooku' ani zapísané, bol tam uvedený len jeden výkričník. Bavili sme sa o tom aj s ďalšími pretekármi, ktorí sa chytali za hlavu, keď to videli. Tiež ich to koplo na mieste, kde som spadol, oni našťastie nespadli," povedal Svitko pre RTVS. "Urobili sme chybu v navigácii, blúdili sme a došiel som, ako som došiel. Dosť som doničený, strašne ma bolí rameno. Pôjdem na röntgen, dúfam, že všetko bude v poriadku a budem môcť v ďalšej etape štartovať," dodal.

Utorková etapa bola pohromou pre viacerých jazdcov. Dovtedajší líder Adrien van Beveren mal 3 km pred cieľom meraného úseku ťažký pád a vrtuľníkom ho previezli do nemocnice. Francúz si zlomil pravú kľúčnu kosť, utrpel tiež zranenia hrudníka a chrbtice. V úvode druhej časti špeciálky sa vydalo zlým smerom viacero favoritov, boli medzi nimi aj druhý v poradí Kevin Benavides, štvrtý Toby Price a šiesty Antoine Méo. Najmenšie manko z tejto trojice nabral Benavides, ktorý za Walknerom zaostal o 47:35 min. Price stratil 49 minút a Méo celú hodinu.

Viac o téme: Štefan Svitko Rely Dakar
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA; VIDEO: RTVS, twitter
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články