Kuzminová prehovorila o strate formy: Bolo len otázkou času, kedy to prepukne!

Anastasia Kuzminová
Anastasia Kuzminová

BRATISLAVA - Slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová aj s prihliadnutím na cielenú prípravu smerom k februárovým ZOH v Pjongčangu tušila, že jej úctyhodná séria z prelomu kalendárnych rokov nepotrvá večne.

"Bolo len otázkou času, kedy to prepukne. Už som bola príliš unavená, hlava nespolupracovala s telom. Som iba človek. Oddýchnem a bude dobre," uviedla na facebooku Kuzminová, ktorá v minulotýždňových štvrtkových vytrvalostných pretekoch v nemeckom Ruhpoldingu v rámci 5. kola SP napriek trom trestným minútam stihla 9. miesto, ale v nedeľňajšom mass-štarte ju šesť chýb zo strelnice už nepustilo cez 23. priečku a prišla o žltý dres líderky priebežného celkového poradia seriálu.

Za Fínkou Kaisou Mäkäräinenovou teraz Kuzminová zaostáva o 19 bodov (489, resp. 470), po inom nemeckom stredisku Oberhofe, v ktorom dosiahla počas úvodného januárového týždňa double šprint - stíhačka, ešte viedla o 47 bodov.

"Mrzí ma to, ale aj také preteky potrebujem. Často mi dajú skúsenosti, ktoré ma posúvajú dopredu," uviedla Kuzminová ešte z Ruhpoldingu. Už 18. januára sa v talianskej Anterselve v špecifickej výške 1600 metrov nad morom začne 6. etapa Svetového pohára, posledná predolympijská. Pretekárky majú pred sebou štvrtkový šprint na 7,5 km (14.15 h), sobotňajšiu stíhačku na 10 km (13.15 h) a nedeľňajší mass-štart na 12,5 km (12.30 h).

"Kuzminová po Ruhpoldingu a strate vedúceho postavenia priznala, že na ňu doľahla únava. Ak si však dostatočne odpočinula, môže sa zdvihnúť v podmienkach, v ktorých má dobrú minulosť. Jej pozornosť sa však zameriava najmä na olympiádu. Tento týždeň nepotrebuje viac ako jeden kvalitný výsledok," uviedlo spravodajstvo Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU). Kuzminová vlani v Anterselve chýbala pre chorobu. Pri svojom zatiaľ poslednom miestnom vystúpení bola v sezóne 2013/2014, teda ešte pred druhou materskou pauzou, šestnásta v šprinte a ôsma v stíhačke.

Tridsaťtriročná rodáčka z ruského Ťumeňa Kuzminová v minulosti dosiahla jeden z dovedna 11 vrcholných triumfov na medzinárodnej scéne práve v Anterselve: 17. januára 2013 sa presadila vo "svojich" rýchlostných pretekoch.

Dovedna 11 biatlonových súperení pod piatimi kruhmi v Ázii (po štyri individuálne mužov a žien - rýchlostné preteky, stíhacie preteky, vytrvalostné preteky a preteky s hromadným štartom, ďalej klasické štafety mužov aj žien a mix štvorčlenných družstiev) sa uskutoční 10. - 23. februára. Pokus Kuzminovej o zavŕšenie čistého hetriku v šprinte na 7,5 km po Vancouveri 2010 a Soči 2014 sa udeje hneď v sobotu 10. februára.


Tagy: Anastasia Kuzminová

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA