Šatan vysvetlil prekvapivú nomináciu Slovenska: Kam sa podeli Hudáčkovci a hráči Slovana?

Miroslav ŠatanMiroslav Šatan Zdroj: Ján Zemiar

BRATISLAVA - V nominácii slovenskej hokejovej reprezentácie na februárové ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu (9.- 25. 2,.) chýbajú bratia Libor a Július Hudáčkovci a v tíme tiež nefiguruje ani jeden hokejista Slovana Bratislava z nadnárodnej KHL. Generálny manažér výberu SR Miroslav Šatan a tréner národného tímu Craig Ramsay zverejnili olympijskú nominácii v stredu popoludní na tlačovej konferencii v Bratislave. V tíme je dovedna 25 hráčov, z toho traja brankári, osem obrancov a štrnásť útočníkov. Slováci sa pred odchodom na Kórejský polostrov stretnú 5. februára v Bratislave.

Najskúsenejším členom tímu bude obranca Dominik Graňák, ktorý v reprezentácii odohral už 175 zápasov. Cez sto duelov v národnom družstve odohrali aj iný bek Tomáš Starosta (140) a útočník Tomáš Surový (118). Najlepším reprezentačným strelcom v nominácii je Ladislav Nagy s tridsiatimi presnými zásahmi. Tridsaťosemročný Nagy je zároveň najstarší hráč výberu SR, najmladším hokejistom v nominácii je 21-ročný útočník Matúš Sukeľ.

Dovedna až štrnásť hráčov pôsobí na klubovej úrovni v Česku, desať ich hrá v najvyššej slovenskej súťaži. Jediným zástupcom KHL je obranca Michal Čajkovský z Jekaterinburgu. Niekoľko duelov v KHL odohral za Slovan Bratislava útočník Patrik Lamper z Banskej Bystrice.

Craig Ramsay Galéria fotiek (8) Zdroj: Ján Zemiar

"Bolo to jedno z najťažších rozhodnutí v celej mojej kariére. Nevychádzal som zo žiadnych domnienok z minulosti, lebo som každého hráča musel najprv spoznať. Mal som teda čistý stôl a rozhodoval sa podľa výkonnosti v tejto sezóne. Zapôsobili na mňa najmä brankári, ktorí boli špičkoví. Verím, že tento výber bude ten najlepší a vybrali sme správne," uviedol reprezentačný tréner výberu SR Craig Ramsay v súvislosti s nomináciou na ZOH 2018.

"Bolo viac hráčov, nad ktorými sme dlho uvažovali. Táto nominácia nie je konečná a cítime to tak, že aj náhradníci by si v nej zastali svoje miesto. Ak sa vyskytnú v zostávajúcom čase do začiatku olympijských hier zranenia či iné problémy u nominovaných hráčov, viem si predstaviť v nominácii aj náhradníkov," doplnil slová C. Ramsayho generálny manažér slovenského tímu Miroslav Šatan.

Craig Ramsay a Miroslav Galéria fotiek (8) Zdroj: Ján Zemiar

Na otázku, prečo je vo výbere pomerne veľa hráčov zo slovenskej najvyššej súťaže, reprezentačný kouč Ramsay odpovedal: "Podľa mňa si zaslúžia byť v nominácii hráči zo slovenskej najvyššej súťaže. Čo som ich videl v akcii, hrali s veľkým nasadením, obzvlášť ma to potešilo. Môžem povedať, že štýlom sa práve títo hráči blížia k severoamerickému hokeju, čo sa mi veľmi páči."

Miroslav Šatan pôvodne chcel mať v tíme pre ZOH 2018 aj skúseného útočníka Branka Radivojeviča (Dukla Trenčín) nielen pre jeho hokejové kvality, ale aj pridanú hodnotu ako jedného z lídrov v kabíne. Hráč s dlhoročnými skúsenosťami z NHL a KHL však povedal nie. "S Brankom Radivojevičom som hovoril už na začiatku sezóny, mal som s ním rozhovor aj minulý týždeň, lebo sme mali o neho záujem aj ako o lídra tímu v kabíne. Bohužiaľ, rozhodol sa, že na olympijské hry nepocestuje a zariadime sa podľa toho," vysvetlil Miroslav Šatan.

V súvislosti s prekvapujúcim nenominovaním bratov Júliusa a Libora Hudáčkovcov M. Šatan poskytol toto stanovisko: "Brankári Laco a Konrád si výkonmi zaslúžili nomináciu a v tejto sezóne si to vybojovali viac ako Julo Hudáček. Na pozíciu tretieho brankára sme ho nechceli brať. V tomto smere sme sa priklonili k mladému Patrikovi Rybárovi, pre ktorého môže mať olympijská účasť veľký význam v jeho ďalšej kariére. Čo sa týka Libora Hudáčka, na krídelných postoch bola v tíme veľká konkurencia. Tréneri sa rozhodli, že iní hráči si nomináciu zaslúžili viac."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8
Viac o téme: Miroslav Šatan Slovensko
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Ján Zemiar
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články