Noc v zámorí patrila Slovákom: Hetrik Ružičku, gólové hody zažil aj Bodák

Adam RužičkaAdam Ružička Zdroj: nhl.com

OTTAWA - Slovenský útočník Adam Ružička prispel tromi gólmi a jednou asistenciou k víťazstvu Sarnie Sting nad Flint Firebirds 6:3 v stredajšom stretnutí zámorskej juniorskej Ontario Hockey League (OHL). Pre 18-ročného rodáka z Bratislavy to bol prvý hetrik počas jeho jedenapolročnej kariéry v OHL. Strelil prvý, štvrtý a posledný zásah Sarnie v dueli a vyhlásili ho za prvú hviezdu.

V ďalšom zápase OHL Kitchener jednoznačne zdolal Niagaru 6:0, krídelník Adam Liška si pripísal jednu asistenciu. Hamilton prehral s Owen Sound 1:2, Marián Studenič (Hamilton) získal honor tretej hviezdy merania síl, aj keď v ňom nebodoval.

Počas mimoriadne úspešnej noci pre Slovákov v zámorských juniorských ligách sa presadil aj kapitán slovenského výberu na nedávnych MS do 20 rokov v Buffale obranca Martin Bodák. Strelil dva góly v stretnutí Western Hockey League (WHL) medzi Kootenay Ice a Medicine Hat Tigers. Kootenay zvíťazilo aj vďaka slovenskému bekovi 4:3, Bodáka vyhlásili za druhú hviezdu zápasu. V ďalšom dueli WHL strelil útočník Miloš Fafrák tretí gól Spokane pri triumfe nad Brandonom 3:0.

Výsledky stredajších zápasov kanadských juniorských líg (CHL) so slovenskou účasťou:

Ontario Hockey League (OHL)
Flint - Sarnia 3:6, Adam Ružička (Sarnia) 3+1, 1. hviezda zápasu
Niagara - Kitchener 0:6, Adam Liška (Kitchener) 0+1
Owen Sound - Hamilton 2:1, Marián Studenič (Hamilton) 3. hviezda zápasu

Western Hockey League (WHL)
Medicine Hat - Kootenay 3:4, Martin Bodák (Kootenay) 2+0, 2. hviezda zápasu
Spokane - Brandon 3:0, Miloš Fafrák (Spokane) 1+0

Viac o téme: Martin Bodák Adam Ružička Sarnie Sting
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: nhl.com
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články