Newcastle United sa nevzdáva snahy o získanie Dúbravku: Straky ponúkli Sparte vylepšenú ponuku

Martin Dúbravka
Martin Dúbravka

PRAHA - Účastník anglickej futbalovej Premier League 2017/2018 Newcastle United nevzdáva boj o angažovanie slovenského reprezentačného brankára v službách Sparty Praha Martina Dúbravku v aktuálnom prestupovom období. Podľa portálu tuttomercatoweb.com španielsky tréner Newcastlu Rafael Benítez v tejto veci osobne kontaktoval talianskeho kormidelníka Sparty Andreu Stramaccioniho, "straky" chcú pražský klub presvedčiť odstupným vo výške 6 miliónov eur.

Web isport.cz začiatkom týždňa informoval, že Sparta neprijala ponuku Newcastlu na transfer od pondelka 29-ročného gólmana. Podľa spomenutého zdroja mal Newcastle záujem o polročné hosťovanie s opciou - Sparte by zaplatil 500-tisíc eur v zime a v lete v prípade využitia opcie ďalších 4,5 milióna eur.

Dúbravka, ktorý je v pražskom klube jednotkou medzi tromi žrďami, sa do povedomia fanúšikov na Britských ostrovoch dostal predovšetkým počas jesenných duelov SR proti Anglicku (prehra 1:2 v Londýne) a Škótsku (0:1 v Glasgowe) v neúspešnej kvalifikácii o postup na tohtoročné MS do Ruska. V minulosti pôsobil v Liberci, dánskom Esbjergu a rodnej Žiline.


Tagy: AC Sparta Praha Martin Dúbravka

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA