Takýto koniec kariéry si nik nepraje: Buď sa futbalu venujete naplno, alebo skončite!

Marek Kysela
Marek Kysela

JABLONEC - Osud, aký by nechcel zažiť žiadny profesionálny futbalista či športovec. Niekedy sa však ľudia neubránia, nech by akokoľvek chceli. To je prípad Mareka Kyselu, 25-ročného obrancu Jablonca. Borí sa so zdravotnými problémami a rozhodol sa, že už stačilo.

V tak nízkom futbalovom veku má za sebou operáciu nádoru na mozgu, epilepsiu a problémy s prasknutými pľúcami. Nádor na mozgu mu odhalilo vyšetrenie v nemocnici po nevinnom strete na futbalovom ihrisku. Jablonec sa vtedy stretol v semifinále MOL Cupu so Sparťanom Petrom Jiráčkom, ktorý ho zasiahol do hlavy. 

Jablonský zostal v nemocnici na pozorovaní do ďalšieho dňa a oznámili mu, aký problém ho postretol. Mladý bek neváhal a okamžite podsúpil v Liberci operáciu a po polroku sa objavila epilepsia. Ak si myslíte, že tu sa jeho problémy skončili, tak ste na omyle. V poslednom zápase ročníka 2016/17 mu z ničoho nič, samovoľne praskli pľúca. S touto ťažkosťou bojoval a liečil sa niekoľko mesiacov.

"Teraz som si už myslel, že to bude v pohode. Začal som prípravu, ale od začiatku sa mi motala hlava, mal som divný pocit, že epilepsia môže vyskočiť. Mám také pocity, keď poznám, že sa blíži epileptický záchvat. Podľa toho sme sa rozhodli, že bude lepšie skončiť. Takto by som možno začal znovu, cítil by som sa pár dní dobre, ale tie stavy sa mohli vyskytnúť znova. Tým by som neabsolvoval žiadnu prípravu tak, ako sa absolvovať má, a musel by som dostať úľavy. To nejde donekonečna, buď sa futbalu môžem venovať naplno, alebo skončiť. Myslím si, že je to správne rozhodnutie," povedal pre oficálny klubový web Jablonca Marek Kysela. 

Po skorom odchode z futbalových trávnikov si rýchlo našiel nové zamestnanie. Stále zostane zainteresovaný v tejto krásnej hre, bude totiž trénovať mládež. V budúcnosti by ho lákala práca kondičného trénera, ktorý by pripravoval hráčov po zranení. 

"Sám mám s tým skúsenosti a niekoľkokrát som takto za posledné dva roky začínal. Približne viem, aké tréningy robiť, aby to hráčom pomohlo. Ja som sa po nich cítil stopercentne dobre," uviedol Kysela.


Tagy: FK Jablonec Marek Kysela

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
fkjablonec.cz; Facebook/FK Jablonec

DISKUSIA