Rybárikovú ospevujú aj tenisové osobnosti: Hrala úžasne! Má zbrane na to, aby uspela aj v osemfinále

Magdaléna Rybáriková postúpila do osemfinále Australian Open
Magdaléna Rybáriková postúpila do osemfinále Australian Open

MELBOURNE - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nasadená ako devätnásta zvíťazila za 124 minút 7:5, 3:6, 6:1 nad Ukrajinkou Katerynou Bondarenkovou v piatkovom zápase 3. kola dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne (15. - 28. januára, tvrdý povrch Plexicushion, celková dotácia 55 miliónov AUD). V osemfinálovom 4. kole bude Rybáriková v nedeľu hrať s úspešnou z duelu Kiki Bertensová (Hol.-30) - Caroline Wozniacka (Dán.-2).

Postup Rybárikovej do osemfinále potešil aj generálneho sekretára Slovenského tenisového zväzu Igora Mošku. "Magda podala výborný výkon a dosiahla úžasný úspech. Je to skvelý výsledok pre celý slovenský tenis. V treťom sete Bondarenková veľmi znervóznela, čo Magda využila. Zvládla druhý náročný trojsetový zápas za sebou, čo svedčí o tom, že kondične je na tom veľmi dobre. Teraz je už všetko otvorené. Magda výborne podáva a má zbrane na to, aby uspela aj v osemfinále, či už bude jej súperkou Wozniacka alebo Bertensová," uviedol Moška.


Výkon Rybárikovej vyzdvihla aj bývalá slovenská fedcupová reprezentantka Karina Cíleková-Habšudová. "Veľmi sa teším z toho, že Magda prvýkrát postúpila do osemfinále Australian Open. Potvrdzuje sa, že na dvorci dozrela. Už pred začiatkom turnaja som hovorila, že tvrdý povrch v Melbourne by jej mal sedieť a pokiaľ sa aklimatizuje, môže ísť ďaleko. V treťom sete hrala úžasne. Určite má šancu aj v osemfinále. Už nebude v tejto fáze grandslamového turnaja žiaden nováčik, odpadne tam faktor nervozity, keďže už vlani bola v semifinále Wimbledonu. Mohla by tieto skúsenosti zúročiť, dôležité je, aby bola v dobrej hernej pohode," povedala pre bývalá svetová desiatka.


Tagy: Magdaléna Rybáriková

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA