Barcelona si poistila služby svojho odchovanca: Mladík s ohromnou výkupnou klauzulou

Sergi Roberto a jeho gólové oslavySergi Roberto a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA

BARCELONA - Španielsky futbalový reprezentant Sergi Roberto a FC Barcelona sa dohodli na predĺžení vzájomnej spolupráce do 30. júna 2022. Informuje o tom web "blaugranas" s dôvetkom, že výkupná klauzula je pol miliardy eur. Líder španielskej La Ligy 2017/2018 oznámi dátum oficiálneho podpisu kontraktu v najbližších dňoch.

Čoskoro 26-ročný stredopoliar (nar. 7. februára 1992) je odchovancom klubu, hráva aj na pozícii krajného obrancu. Barcelona vo štvrtok oznámila dohodu o predĺžení kontraktu so stopérom Gerardom Piquém, aj on sa upíše do roku 2022 a má výkupnú klauzulu pol miliardy eur.

V drese katalánskeho klubu odohral Sergi Roberto 178 zápasov a strelil 7 gólov. Na konte má 18 trofejí: triumfoval dvakrát v Lige majstrov, štyrikrát v La Lige, štyrikrát v národnom pohári Copa del Rey, štyrikrát v Španielskom superpohári, dvakrát v Európskom superpohári a dvakrát na MS klubov.

Sergi Roberto v nadstavenom čase domáceho odvetného súboja strelil "postupový" šiesty gól FC Barcelona v konfrontácii s Parížom Saint-Germain v osemfinále minulosezónnej edície Ligy majstrov. Parížania doma zvíťazili 4:0, no v odvete na Camp Nou prehrali 1:6.

Viac o téme: FC Barcelona Sergi Roberto