VIDEO Rozporuplné vyjadrenie Šatana: Prečo Laco áno a Hudáček nie?

Miroslav Šatan
Miroslav Šatan

BRATISLAVA - Mnohých hokejových fanúšikov nominácia na olympiádu zrejme prekvapila. Ani jedno meno z NHL je logické, keďže liga hráčov neuvoľnila, no nulové zastúpenie tímu HC Slovan Bratislava a celkovo KHL je prekvapujúce.

Generálny manažér slovenskej reprezentácie Miroslav Šatan mal na nomináciu vysvetlenie. Pri výbere hráčov sa vraj prihliadalo na aktuálnu formu a nie na minulosť. Preto sa núka otázka, prečo dostal miestenku Ján Laco a nie Július Hudáček?

Ak sa skutočne zohľadňovala aktuálna forma, štatisticky by Hudáček schoval Laca do vrecka. Ján Laco musel v tejto sezóne meniť dres. Vo farbách Chomutova odchytal 26 stretnutí počas ktorých zlikvidoval iba 88,8% striel. Za Spartu odohral päť zápasov, v ktorých stačil na 87,3% striel a inkasoval až 3,27 gólov na zápas. Pre porovnanie Hudáček pravidelne chytá v KHL. Post brankárskej jednotky si získal v silnom Čerepovci, ktorý sa zrejme prebojuje do play-off. V 44 stretnutiach zlikvidoval až 91,8% striel a inkasoval v priemere 2,27 gólov. KHL by mala byť náročnejšou súťažou, no Hudáček vyšiel z matematického boja aj tak o poznanie lepšie. Hudáček (29) je ešte k tomu od Laca (36) mladší, čo by mohlo tiež hovoriť v jeho prospech, pretože sa nachádza v najlepších hokejových rokoch. Reči o zohľadňovaní aktuálnej formy nie sú teda na mieste pri každom z hráčov.

Ako povedal aj samotný Šatan, Laco sa vie v národných farbách vyhecovať k najlepším výkonom, a to je zrejme dôvod jeho uprednostnenia. Faktom je, že aj v play-off dokázal zo seba dostať to najlepšie.


Tagy: Miroslav Šatan Ján Laco Slovensko

Zdroj:
sportky - Rendek
Foto:
Ján Zemiar; Video: Ján Zemiar

DISKUSIA