Boj o post brankárskej jednotky: Konrád nechce nechať všetko na Laca

Branislav KonrádBranislav Konrád Zdroj: TASR - Martin Baumann

OLOMOUC - Brankár Branislav Konrád figuruje vo výbere Slovenska na ZOH 2018 do Pjongčangu a verí, že si na tomto podujatí aj zachytá. Gólman HC Olomouc v českej extralige pritom nejak zvlášť neprežíval svoju nomináciu na prestížne podujatie.

"Samozrejme sa teším, každý si chce zahrať na olympiáde či majstrovstvách sveta, ale nepovažujem to za žiadnu fantáziu," povedal v rozhovore pre olomoucky.denik.cz.

Tridsaťročného brankára prekvapil výber trénera Craiga Ramsaya, ktorý nominoval i mladých hráčov či hokejistov zo slovenskej najvyššej súťaže Tipsport ligy: "Nečakal som to, ale od toho sú tréneri. Nemám k tomu čo povedať. Tréner vybral tých, za ktorými si stojí."

Konrád má šancu stať sa na ZOH 2018 slovenskou jednotkou. Tréner brankárov Ján Lašák sa bude zrejme rozhodovať medzi ním a Jánom Lacom. "Odohráme ťažké zápasy a verím, že aj ja sa dostanem do bránky," okomentoval Konrád, ktorý ohodnotil i svoju aktuálnu formu: "Mohlo to byť lepšie. Teraz nás však čakajú náročné zápasy v extralige, ktoré nás preveria."

Slovákov čakajú v základnej B-skupine stretnutia s Ruskom, USA a Slovinskom. "Uvidíme, ako to dopadne. Na začiatok turnaja hráme proti silným Rusom. Určite nás nečaká nič jednoduché, chceme zabojovať o dobrý výsledok. Nedávame si zatiaľ žiadne ciele," dodal Konrád.

Viac o téme: Branislav Konrád Slovensko HC Olomouc
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Martin Baumann
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články