Je rozhodnuté! Osud Tysona Furyho nabral nový rozmer

Tyson Fury
Tyson Fury

LONDÝN - Britský boxerský kontrolný výbor (BBBoC) vráti Tysonovi Furymu profesionálnu licenciu.

Bývalý majster sveta superťažkej hmotnostnej kategórie ju dostane po tom, ako sa organizácia oboznámi so všetkými jeho zdravotnými výsledkami.

"Po rozhovore s Tysonom Furym mu BBBoC vráti pozastavenú licenciu," znelo piatkové stanovisko výboru. Ten sa už skôr stotožnil s dohodou medzi pästiarom a Britskou antidopingovou agentúrou (UKAD), podľa ktorej Fury akceptoval retrospektívny dištanc na dva roky za pozitívny nález na zakázaný steroid nandrolon.

Fury získal opasky verzií WBA (Super), IBF, WBO, IBO a magazínu The Ring, keď zdolal Ukrajinca Vladimira Klička v novembri 2015. Zakrátko prišiel o poctu IBF, keďže odmietol bojovať proti jej prednostnému vyzývateľovi.

Odveta s Kličkom bola naplánovaná na jún 2016, ale Brit ju najprv odložil a neskôr zrušil. V októbri 2016 sa vzdal aj zvyšných titulov a sústredil sa na riešenie svojich zdravotných problémov. BBBoC mu vtedy pozastavil licenciu, "kým sa viac neoboznámi s jeho dopingovou a zdravotnou situáciou".

"V apríli budem obhajovať môj titul magazínu The Ring. Neviem sa dočkať návratu do ringu," napísal 29-ročný Fury nedávno na twitteri. Stále vlastní opasok prestížneho magazínu, ten sa však neráta ako riadny titul majstra sveta.


Tagy: Tyson Fury

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA