Sen sa zmenil na realitu: Slovenské hádzanárky si vypočuli skvelú novinku!

Rasmus Rygaard Poulsen
Rasmus Rygaard Poulsen

BRATISLAVA - Slovenským hádzanárskym reprezentantkám do 17 rokov vlani v auguste tesne unikol postup na majstrovstvá sveta kadetiek 2018.

Slovenky potrebovali skončiť na domácich ME 2017 v Michalovciach do 11. miesta, v konečnom poradí však uzatvárali prvú dvanástku. Nádej na ich prípadnú účasť na svetovom šampionáte hráčok do 18 rokov v Poľsku, ktorou bola voľná karta od Medzinárodnej hádzanárskej federácie (IHF), sa v piatok zmenila na realitu.

Medzinárodná hádzanárska federácia (IHF) prostredníctvom Európskej hádzanárskej federácie (EHF) informovala Slovenský zväz hádzanej (SZH), že sa zredukoval počet miest pre Áziu. Dodatočná miestenka pribudla pre Európu. Podľa konečného poradia vlaňajších ME hráčok do 17 rokov bolo prvým náhradníkom Slovensko.

"Možnosť stať sa účastníkom určite radi využijeme. Je to pre nás skvelá správa. Termín na potvrdenie nášho záujmu je do pondelkového poludnia 22. januára, ale už sme tak urobili a začali komunikáciu s EHF a IHF. Z histórie sme vedeli, že sa zvykne uvoľniť nejaké miestečko medzi štartujúcimi tímami. Už po ME v Michalovciach sme sa zaujímali o aktuálnu situáciu a pýtali na naše možnosti. Dostali sme odpoveď, že šance sú vysoké, ale museli sme počkať na definitívu," informoval generálny sekretár SZH Ivan Sabovik.

Majstrovstvá sveta hráčok do 18 rokov sa uskutočnia 7. - 19. augusta 2018 v Poľsku. Slovenky, ktoré v súčasnosti vedie Dán Rasmus Rygaard Poulsen, budú na tomto šampionáte štartovať druhýkrát za sebou. Pred dvoma rokmi na MS v domácom prostredí v Bratislave obsadili zverenky trénera Jána Beňadika v konečnom poradí 13. priečku.


Tagy: Slovensko Rasmus Rygaard Poulsen

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA