VIDEO Sagan po kráľovskej etape nešetril chválou: Skúsiť je lepšie, ako neurobiť nič

Peter Sagan
Peter Sagan

OLD WILLUNGA HILL - Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v predposlednej piatej etape pretekov Tour Down Under s cieľom na kopci Willunga Hill 49. miesto. Jazdec tímu Bora-Hansgrohe vystúpil z tempa dva kilometre pred vrcholom a na víťazného Richieho Porteho stratil 2 minúty a 33 sekúnd. Austrálčan triumfoval v etape so záverečným stúpaním na Willunga Hill piaty rok v rade.

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora-Hansgrohe deň po svojom premiérovom etapovom triumfe na Tour Down Under v náročnom záverečnom kopci s priemerným sklonom 7,5% nefiguroval medzi najlepšími a v cieľovom stúpaní podľa očakávania vycúval z boja o celkový triumf. V okrovom drese lídra celkovej klasifikácie jazdiaci Sagan sa držal v čelnej skupine až do úrovne záverečných 2 km, potom "zvesil" nohy a záver etapy strávil v pokojnom tempe vychutnávajúc si potlesk domácich fanúšikov. Do cieľa prišiel na 49. mieste s mankom 2:33 min a celkovo klesol na 33. priečku s odstupom 2:29 min na lídra Impeyho. Zostal však na čele bodovacej súťaže s 51 bodmi.

"Cítim sa dobre, najmä teraz, keď už je táto kráľovská etapa za nami. Všetci v tíme sme tvrdo pracovali pre Jaya a jeho šance pre celkové poradie. Som na neho hrdý, páčil sa mi spôsob, akým zabojoval s Richiem Portem. Je vždy lepšie sa o niečo pokúsiť ako neurobiť nič. Cyklistika je náročný šport," uviedol Peter Sagan na webe tímu Bora-Hansgrohe. 

"Snažil som sa v závere zachytil nástup Porteho, aj sa mi to podarilo, ale neskôr už bol silnejší. Nedosiahol som výsledok, ktorý sme si všetci v tíme želali, ale vydal som zo seba všetko. Samozrejme, som sklamaný," skonštatoval Jay McCarthy. Športový riaditeľ Patxi Vila prijal prehru McCarthyho v závere etapy ako reálny fakt. "Taktický plán sme naplnili, McCarthy sa mal zavesiť na Porteho a po očku sledovať Impeya. Úplný záver mu však nevyšiel. To sa stáva, ale nepochybujem, že Jay sa v koncovke vydal na maximum. Porte bol lepší, treba to akceptovať."

Sagan bude mať šancu v nedeľňajšom závere v uliciach Adelaide (90 km), v ktorom sa očakáva hromadný šprintérsky dojazd.

Preteky TDU sú prvým podujatím prestížneho seriálu WorldTour v sezóne 2018. Vo WorldTour 2018 bude dovedna 37 podujatí.


Tagy: Peter Sagan Tour Down Under

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
Twitter - Bora Hansgrohe

DISKUSIA