Jágrova budúcnosť naďalej nejasná: Teraz to neriešime, znie z Calgary

Jaromír Jágr v prvom súťažnom zápase ročníka
Jaromír Jágr v prvom súťažnom zápase ročníka

CALGARY - Budúcnosť útočníka Jaromíra Jágra v Calgary zostáva stále nejasná. Klub ju podľa vyjadrenia generálneho manažéra Brada Trelivinga momentálne nerieši, pretože je česká hokejová legenda zranená.

"Nech už budúcnosť prinesie čokoľvek, nie sme v situácii, že by sme to riešili a teraz diskutovali. Jasné je, že je na listine zranených a snaží sa dať dohromady, ako to len najrýchlejšie ide," vyhlásil Treliving pre TSN.

Druhý najproduktívnejší hokejista histórie NHL nehrá od Silvestra, kedy nastúpil pri domácej výhre nad Chicagom 4:3 v predĺžení. Od tej doby je Jágr mimo hry pre zranenie v dolnej časti tela a špekuluje sa o jeho konci v Calgary.

Jágr, ktorý oslávi 15. februára 46. narodeniny, kvôli problémom s trieslami a kolenom odohral v tejto sezóne len 22 zápasov, v ktorých zaznamenal gól a šesť asistencií. "Jaromír je jedným z najväčších hráčov, ktorí kedy hrali. A myslím, že od doby, čo prišiel, stihol ukázať záblesky svojej veľkosti. Keď si vezmete, že sa nezúčastnil tréningového kempu, bojoval s rôznymi problémami a pripočítate k tomu jeho vek, bolo by ťažké si tým prechádzať, aj keby vám bolo dvadsať, nie 45 alebo 46," uviedol Treliving.

S Calgary podpísal Jágr ako nechránený voľný hráč v deň štartu súťaže ročný kontrakt. V minulom ročníku zohral za Floridu všetkých 82 zápasov a pripísal si 46 bodov za 16 gólov a 30 asistencií.

Jágr má na konte 1733 stretnutí v NHL a je tretí v histórii. Pred sebou má legendy Marka Messiera (1756 zápasov) a Gordieho Howe (1767).


Tagy: Jaromír Jágr Calgary Flames

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA

DISKUSIA