Fedcupový kapitán Lipták oslovil Rybárikovú: Pomôže slovenská jednotka v boji s ruským favoritom?

Magdaléna Rybáriková
Magdaléna Rybáriková

MELBOURNE - Slovenská tenisová jednotka súčasnosti Magdaléna Rybáriková ráta so svojím štartom proti Ruskám 10. - 11. februára na tvrdom povrchu v NTC v Bratislave v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie reprezentačných družstiev žien. "Navštívim lekárov, podstúpim vyšetrenia a ak budem fit, pomôžem," povedala 29-ročná piešťanská rodáčka pre SME po svojej nedeľňajšej prehre 3:6, 0:6 s Dánkou Caroline Wozniackou nasadenou ako druhou v osemfinálovom 4. kole dvojhry na grandslamových Australian Open v Melbourne.

"Teraz sa teším domov. Zregenerujem, kondične musím veľa dobehnúť a doliečim, čo treba," predznamenala úradujúca semifinalistka Wimbledonu a na margo blížiaceho sa Fed Cupu dodala: "Oslovil ma kapitán Matej Lipták a sľúbila som mu, že ak budem zdravá, nastúpim. Čakali by ma dve ťažké dvojhry, tak dúfam, že nesklamem. Od Wimbledonu mi pribúdajú fanúšikovia, je to príjemný pocit, som im za to vďačná a teším sa na hľadisko. Máme silné súperky a určite bude skvelá atmosféra. Rusky sú jasné favoritky, hoci ešte nevieme, kto presne nastúpi. Môžu si vyberať z mnohých dobrých hráčok, my nemáme čo stratiť. Bude to pekný tenis a zážitok."

Práve od Australian Open je známe, že za domáce nebude hrať Dominika Cibulková, v kádri hostiek sa zase nevyskytne držiteľka kariérneho Grand Slamu a bývalá líderka počítačového poradia Maria Šarapovová. Slovenka prehrala v pondelok v 1. kole s Estónkou Kaiou Kanepiovou, Ruska v sobotu v 3. kole s Nemkou Angelique Kerberovou. Následne zhodne oznámili absenciu v PF.

Zverenkyňa Petra Hubera Rybáriková hrala na južnej pologuli po zdravotne nie bezproblémovom medzisezónnom období, čo sa napokon aj prejavilo v súboji so svetovou dvojkou Wozniackou, od ktorej v druhom sete inkasovala Slovenka kanára a rozlúčila sa s Australian Open. Rybáriková si aj tak zlepšila trojnásobný melbournský osobný rekord zo sezón 2014 - 2016 o dve kolá. Nedávna členka Top 20 figuruje na 21. pozícii k 15. januáru a v online prepočte sa nachádza na 19. mieste, čo by bolo jej nové maximum, ale do 29. januára ešte môže klesnúť.


Tagy: Rusko Slovensko Magdaléna Rybáriková

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP Photo/Dita Alangkara

DISKUSIA