Hantuchová opäť na kurte už v pondelok: V Melbourne si zahrá po boku legendy!

Daniela Hantuchová
Daniela Hantuchová

MELBOURNE - Napokon po boku slávnej Američanky s českým pôvodom Martiny Navrátilovej si zahrá slovenská extenistka Daniela Hantuchová v súťaži legiend v rámci úvodného grandslamového turnaja novej sezóny Australian Open na tvrdom povrchu v Melbourne. V pondelok nastúpia proti americko-chorvátskemu páru Lindsay Davenportová, Iva Majoliová. Hantuchová pôvodne mala hrať so Španielkou Arantxou Sánchezovou-Vicariovou, s ktorou bola na tomto podujatí vo finále štvorhry v sezóne 2002.

Šesťdesiatjedenročná ľavoruká bývalá jednotka oboch svetových rebríčkov Navrátilová je držiteľkou dovedna 59 titulov na veľkej štvorke - 18 v singli, 31 v debli žien a 10 v mixe. Na južnej pologuli sa vo dvojhre radovala v sezónach 1981, 1983 a 1985. Proti Hantuchovej si v singli zahrala raz, v sezóne 2002 s ňou prehrala na tráve v britskom Eastbourne 6:2, 2:6, 2:6. Po boku Francúza Fabricea Santora ju - ako partnerku Inda Leandera Paesa - Slovenka prekonala aj vo finále miešanej štvorhry na Roland Garros 2005. Naopak, už v januári rovnakej sezóny spoločne boli vo štvrťfinále debla práve na AO.

"Veľmi sa teším, že odštartujem túto časť mojej kariéry na Australian Open. Vrchol môjho pôsobenia vo dvojhre sa totiž udial práve v Melbourne, kde som bola v roku 2008 v semifinále. Bude zábavné vrátiť sa v uvoľnenejšom rozpoložení," povedala pre web turnaja niekdajšia päťka renkingu dvojhry aj štvorhry Hantuchová. Tridsaťštyriročná popradská rodáčka oznámila koniec svojej kariéry vlani 6. júla.


Tagy: Daniela Hantuchová Martina Navrátilová

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA