VIDEO Real Madrid zdemoloval La Coruňu, strelecký koncert predviedla aj Barcelona

Gareth Bale a Cristiano Ronaldo sa radujú z triumfuGareth Bale a Cristiano Ronaldo sa radujú z triumfu Zdroj: SITA

MADRID - Futbalisti Realu Madrid razantne ukončili v španielskej La Lige šnúru troch duelov bez víťazstva a výsledkom 7:1 zdolali v nedeľňajšom zápase 20. kola hráčov zostupom ohrozeného Deportiva La Coruňa. Po dva góly strelili Nacho Fernández, Gareth Bale a Cristiano Ronaldo, jeden pridal Luka Modrič.

Hráči Deportiva Alavés dosiahli svoj prvý remízový výsledok tejto sezóny, keď v nedeľu na domácom ihrisku hrali s CD Leganés nerozhodne 2:2. Alavés sa na začiatku druhého polčasu dostal do dvojgólového vedenia, no v 75. min znížil z pokutového kopu Gabriel a v poslednej minúte vyrovnal na konečných 2:2 Joseba Zaldúa.

Vo večernom súboji FC Barcelona zvíťazil 5:0 na pôde Betisu Sevilla, všetky góly padli po zmene strán. O dva sa postaral Lionel Messi, o dva Luis Suárez a jeden pridal Ivan Rakitič. Barcelona má na čele poradia 11-bodový náskok pred madridským Atléticom.

Alavés - Leganés 2:2 (0:0)
Góly: 46. El Haddadi, 52. Alfonso - 75. Gabriel (z pok. kopu), 90. Zaldúa, ČK: 87. Ely (Alavés)

Betis Sevilla - FC Barcelona 0:5 (0:0)
Góly: 64. a 80. Messi, 69. a 89. L. Suárez, 59. Rakitič

Real Madrid - La Coruňa 7:1 (2:1)
Góly: 32. a 88. Nacho, 42. a 58. Bale, 78. a 84. C. Ronaldo, 68. Modrič, - 23. Adrián

Viac o téme: FC Barcelona Real Madrid La Coruňa Betis Sevilla