VIDEO Jednoducho Sagan: Touto hláškou po premiérovom triumfe totálne odrovnal reportéra!

Peter Sagan sa po náročnej etape potreboval poriadne najesť
Peter Sagan sa po náročnej etape potreboval poriadne najesť

BRATISLAVA - Slovenský rýchlik Peter Sagan (27) v nedávno skončenej edícii pretekov Tour Down Under 2018 päťkrát figuroval v najlepšej päťke etapového poradia, čo sa nepodarilo ani jednému z jeho konkurentov! Okrem víťazstva si pripísal aj dve tretie, jedno štvrté a jedno piate miesto. Sagan skončil celkovo na 32. mieste s odstupom 2:25 min za celkovým víťazom. Trojnásobný a úradujúci majster sveta však v Južnej Austrálii ovládol bodovaciu súťaž a pripísal si tam po prvý raz aj etapové víťazstvo, keď v neznesiteľnom teple triumfoval v 4. etape s cieľom v Uraidle.

Práve po tomto etapovom triumfe sa austrálska televízia rozhodla Tourminátora okamžite vyspovedať, reportéra však dokonale odrovnala hláška Tourminátora. Na konštatovanie, že Sagan v poriadnom teple dosiahol špeciálne premiérové víťazstvo na tomto podujatí, ktoré ho určite stálo veľa síl a kalórií, Sagan najprv súhlasne podotkol, že to bolo naozaj úmorné teplo a vzápätí s ústami plnými gumových medvedíkov dodal: "Som veľmi šťastný. A musím sa najprv najesť."

Táto hláška odradila reportéra od ďalších otázok na úradujúceho majstra sveta a pre divákov len skonštatoval, že Sagan sa po triumfe v 44-45 stupňovej horúčave musí dať dokopy a možno neskôr sa dočkajú ďalších otázok a aj Saganových odpovedí. 

Sagan ešte pred TDU zvíťazil aj v kritériu People´s Choice Classic, ktoré bolo pre neho vstupom do novej sezóny, ale jeho výsledky sa nerátali do klasifikácie TDU a preteky nemali ani oficiálny charakter. Preteky TDU boli prvým podujatím prestížneho seriálu WorldTour v sezóne 2018. Vo WorldTour 2018 bude dovedna 37 pretekov.


Tagy: Peter Sagan Bora-Hansgrohe Tour Down Under 2018

Zdroj:
športky, SITA
Foto:
youtube; Video: Youtube

DISKUSIA