Futbalová Žilina mladého reprezentanta neudržala: Špalek mieri tam, kde kedysi aj Hamšík

Nicolas Špalek
Nicolas Špalek

ŽILINA - Slovenský futbalový reprezentant do 21 rokov Nicolas Špalek bude vo svojej kariére pokračovať v talianskom druholigovom klube Brescia Calcio. Prestup čoskoro 21-ročného krídelníka v pondelok večer prostredníctvom svojho webu potvrdil jeho doterajší zamestnávateľ MŠK Žilina.

Rodák zo Šale, ktorý v minulosti hrával aj za FC Nitra a FC Spartak Trnava, podpísal v Brescii kontrakt do 30. júna 2021. Pod Dubňom pôsobil tri roky; odohral 103 súťažných zápasov, v ktorých strelil 22 gólov a na 23 prihral. Na Apeninskom polostrove začne v klube, v ktorom v minulosti pôsobil aj Marek Hamšík.

"Niko bol u nás už tretí rok a mal ambíciu posunúť sa ďalej. Po vzájomných rozhovoroch o záujme z talianskej Brescie, ktorá mu vyhovovala, sa napokon rozhodol súhlasiť s prestupom. V novom pôsobisku mu želáme veľa šťastia," povedal športový manažér MŠK Karol Belaník. Talianske médiá referovali o odstupnom v rozpätí 1 až 1,5 milióna eur.

"Bol som rád, že sa Brescia o mňa zaujíma. Je to pre mňa nová výzva, budem sa snažiť čo najviac napredovať. S takým cieľom som prišiel aj do Žiliny a podarilo sa to. Budem sa snažiť na to nadviazať," skonštatoval Špalek a zaspomínal si na ostatné tri roky: "Bolo toho veľmi veľa, získali sme titul, mám tu veľa kamarátov, bude mi to veľmi chýbať. Toto môže byť ďalší dobrý krok v mojej kariére. Bude to o tom, či budem naďalej makať a pracovať na sebe." Brescia bojuje o zotrvanie v Serie B, patrí jej 18. miesto v 22-člennom pelotóne.


Tagy: MŠK Žilina Nicolas Špalek Brescia Calcio

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR; Video: futbalsfz

DISKUSIA