Federer sa priblížil k vysnenému 20. grandslamovému titulu: Berdychovi nedal šancu!

Roger Federer
Roger Federer

MELBOURNE - Švajčiarsky obhajca titulu Roger Federer zvíťazil nad českým tenistom Tomášom Berdychom nasadeným ako devätnástym za 135 minút 7:6 (1), 6:3, 6:4 v stredajšom záverečnom stretnutí štvrťfinále dvojhry mužov na úvodnom grandslamovom turnaji sezóny Australian Open v Melbourne (15. - 28. januára, tvrdý povrch Plexicushion, celková dotácia 55 miliónov AUD).

"Som rád, že sa mi podarilo v prvom sete otočiť vývoj a uhrať ho viacerými dôležitými loptičkami. Tiež som veľmi rád, že som zdravotne v poriadku a nič ma nebolí. Na rozdiel od minulého roka, keď ma veľmi bolel chrbát," povedal obhajca titulu v okamžitom interview na kurte.


V prvej časti prehrával 36-ročný bazilejský rodák Federer 2:5, odvrátil setbal na príjme v deviatom geme a potom ešte jeden ako podávajúci v dvanástej hre. Následne postupne preberal kontrolu nad dianím v Rod Laver Arene. V bilancii zo vzájomných súbojov s 32-ročným finalistom Wimbledonu 2010 Berdychom (20., bol však už aj na 4. priečke) zvýšil na 20:6, uspel 9. raz v sérii.

Päťnásobný šampión v metropole Viktórie a držiteľ rekordných dovedna 19 singlový trofejí z veľkej štvorky Federer nasadený ako druhý bude v piatok vo svojom už 14. miestnom semifinále čeliť 21-ročnému Čchung Hje-onovi (58.) z Kórejskej republiky. Nemajú vzájomnú minulosť. Mladý Ázijčan predtým v stredu premohol porovnateľne nečakaného štvrťfinalistu, 26-ročného Tennysa Sandgrena (97.) z USA, za 148 minút 6:4, 7:6 (5), 6:3.

Už v utorok sa zrodila semifinálová dvojica v hornej polovici žrebu, má podobu Marin Čilič (Chor.-6) - Kyle Edmund (V. Brit.). Dvadsaťdeväťročný hrdina newyorských US Open 2014 Čilič (6.) v štatistike proti Edmundovi (49.) vedie 1:0, v októbri ho v Šanghaji zdolal 6:3, 7:6 (5). Duel sa uskutoční vo štvrtok nie pred 9.30 h SEČ.


Tagy: Roger Federer Tomáš Berdych

Zdroj:
športky, TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA