Berdych sa otočil šťastiu chrbtom: Federer takéto zaváhania neodpúšťa

Tomáš BerdychTomáš Berdych Zdroj: SITA

MELBOURNE - Tomáš Berdych bojoval na kurte so svetovou dvojkou Rogerom Federerom. Prvý set prehral v tajbrejku 6:7, no nebol ďaleko od toho, aby sa z triumfu v prvom dejstve radoval on. Berdych brejkol Federera hneď v úvode zápasu a tento náskok si držal až do samého konca. Znovu sa však potvrdilo, že urobiť posledný krok je najťažšie.

Berdych sa po výbornom úvode dostal na koňa a viedol už 5:2. V priebehu prvého setu mal viackrát poriadny kus šťastia. Hrala s ním technika, ktorá v jeho prospech uznala dve milimetrové loptičky a tiež mu pomáhala aj páska. V jednom prípade dokonca "jastrabie oko" nefungovalo, čo v konečnom dôsledku poškodilo Rogera Federera.

Berdych sa dočkal prvého setbalu na svojom podaní, no nevyužil ho. Prehral tri loptičky v rade a Federer zmazal brejkovú výhodu súpera. Druhý setbal prišiel na returne. Berdych sa dostal do výmeny a všetko nasvedčovalo tomu, že skončí ako víťaz, lenže prišla absolútne zbytočná chyba. Backhandový úder letel poriadne ďaleko do outu. V tajbrejku nemal Švajčiar žiadny problém triumfovať. Berdych v ňom získal iba jeden bod.

Možno práve zahodený prvý set podlomil Berdychovi sebavedomie. Ak by ho bol získal, zápas sa mohol vyvíjať úplne inak, lenže šport sa na "ak" nehrá. Federer predviedol fantastický výkon a zaslúžene vyhral 3:0.

Viac o téme: Roger Federer Tomáš Berdych
  • Zdroj: športky