Slovensko v poriadne nadupanom zložení: Na olympiáde sa môže zopakovať medailová radosť!

Petra Vlhová na trati 1. kola obrovského slalomu SP žien v talianskom Kronplatzi
Petra Vlhová na trati 1. kola obrovského slalomu SP žien v talianskom Kronplatzi

BRATISLAVA - Na zimnej olympiáde bude Slovensko reprezentovať predbežne päť zástupcov zjazdového lyžovania. Okrem elitných slalomárok Veroniky Velez-Zuzulovej a Petry Vlhovej aj Soňa Moravčíková a bratia Adam a Andreas Žampovci.

Pätica bude súťažiť nielen individuálne, ale aj v tímových pretekoch, v ktorých Slovensko na vlaňajších MS senzačne získalo striebro. "Nominácie športovcov Úseku alpských disciplín Slovenskej lyžiarskej asociácie dnes schválilo predsedníctvo SLA. Slovensku  bola Medzinárodným olympijským výborom pridelená pre alpské disciplíny táto kvóta, ale v rámci prerozdelenia neobsadených kvót inými krajinami ešte stále bojujeme o ďalšie miesto. Šancu tak majú aj náhradníci Matej Falat alebo Barbara Kantorová," informovala Darina Kubeková, športová riaditeľka zjazdárskeho úseku SLA.

S výpravou do Pjongčangu pôjde 14 členov realizačných tímov. "Za vedúceho celého tímu SLA predsedníctvo SLA určilo Michala Maláka z  bežeckého úseku. Úseku alpských disciplín miesto organizačného vedúceho pridelené nebolo," dodala Kubeková. 


Tagy: Petra Vlhová Slovensko Andreas Žampa Adam žampa Veroniky Velez-Zuzulová

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA