Prestup Dúbravku do Premier League opäť reálnejší: Sparta ponúkla dve alternatívy

Martin Dúbravka predviedol fantastické zákroky
Martin Dúbravka predviedol fantastické zákroky

PRAHA - Zimný transfer slovenského futbalového reprezentačného brankára v službách Sparty Praha Martina Dúbravku do anglického Newcastlu United je opäť o niečo reálnejší. Web isport.cz začiatkom minulého týždňa informoval, že Sparta neprijala ponuku Newcastlu na prestup 29-ročného gólmana.

Newcastle mal záujem o polročné hosťovanie s opciou - Sparte by zaplatil 500-tisíc eur v zime a v lete v prípade využitia opcie ďalších 4,5 milióna eur. Podľa tohto istého zdroja po niekoľkých dňoch ticha Sparta obnovila iniciatívu a vedenie klubu ponúklo Newcastlu dve alternatívy. Prvou je hosťovanie do konca sezóny za 1,5 milióna eur a garancia letného odkúpenia hráča za 4,5 milióna. Druhou alternatívou je hosťovanie do konca sezóny za 2,5 milióna s tým, že v lete by Newcastle nemal povinnosť Dúbravku kúpiť. Ak by chcel, doplatil by 3,5 milióna. Podľa webu tuttomercatoweb.com španielsky tréner Newcastlu Rafael Benítez v tejto veci minulý týždeň osobne kontaktoval talianskeho kormidelníka Sparty Andreu Stramaccioniho.

Dúbravka, ktorý je v pražskom klube jednotkou medzi tromi žrďami, sa do povedomia fanúšikov na Britských ostrovoch dostal predovšetkým počas jesenných duelov SR proti Anglicku (prehra 1:2 v Londýne) a Škótsku (0:1 v Glasgowe) v neúspešnej kvalifikácii o postup na tohtoročné MS do Ruska. V minulosti pôsobil v Liberci, dánskom Esbjergu a rodnej Žiline.


Tagy: Sparta Praha Newcastle United Martin Dúbravka

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA