Ani bojovný výkon Slovan nezachránil: Belasí po dráme v Minsku neuspeli

Kapitáni Alexander Pavlovich a Andrej Meszároš na úvodnom bulyKapitáni Alexander Pavlovich a Andrej Meszároš na úvodnom buly Zdroj: hcdinamo.by

MINSK - Hráči HC Slovan Bratislava prehrali vo štvrtkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Dinama Minsk 2:3. Zverenci Eduarda Zankovca zostávaju po odohratí piateho zápasu zo šesťzápasovej série na ihriskách súperov v tabuľke Západnej konferencie naďalej na 12. mieste so ziskom 55 bodov.

V úvodnej tretine boli jednoznačne lepší domáci hokejisti, Slovan prestrieľali pomerom 16:3, ale Jakub Štěpánek bol v bránke hostí spoľahlivý. Slovanisti vyťažili z minima maximum, keď sa strelou zblízka presadil v 11. minúte Marek Hecl.

Druhé dejstvo bolo vyrovnanejšie, no optickú prevahu mali stále hráči Dinama. Vyrovnať sa im podarilo v 32. minúte po góle Jevgenija Kovyršina. Slovan si v druhej tretine väčšiu šancu nevypracoval.

V 44. minúte sa domáci dostali do vedenia gólom Danilu Karabana, o minútu neskôr zvýšil na 3:1 Quinton Howden. Z následnej akcie dal kontaktný gól Slovana Michal Řepík. "Belasí" mali veľku šancu na vyrovnanie štyri minúty pred koncom, no Marek Sloboda domáceho brankára Michaila Karnauchova neprekonal. Slovan tak prehral na ľade bieloruského klubu štvrtýkrát za sebou.

Slovan bude najbližšie hrať až po olympijskej prestávke, keď sa v utorok 27. februára o 17.30 hod. predstaví na ľade Viťazu Podoľsk.

Dinamo Minsk - Slovan Bratislava 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Góly: 32. Kovyršin (Pavlovič, Osipov), 44. Karaban (Šarangovič, Linglet), 45. Howden (Skille, Korobov) - 11. Hecl (Meszároš), 45. Řepík (Boychuk, Černý). Rozhodovali: Odins (Lot.), Soin - Tomilov, Gordenko (všetci Rus.), vylúčení: 3:2 na 2 min, navyše Korobov (Minsk) a Šťastný (Slovan) na 5 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 10.818 divákov.

Dinamo Minsk: Karnauchov - Gragnani, Lisovec, Korobov, Osipov, Chenkel, Šinkevič, Znacharenko - Fontain, Howden, Skille - Kovyršin, Pavlovič, Stepanov - Volkov, Kitarov, Drozd - Šarangovič, Linglet, Karaban

Slovan Bratislava: Štěpánek - Meszároš, Hedera, Després, Bačik, Voráček, Černý - Řepík, Boychuk, Mikúš - Garbutt, Šťastný, Skalický - Réway, Šerbatov, Genoway - Hecl, Sádecký, Sloboda - Hrnka

Eduard Zankovec (tréner Slovana): "Bol to dobrý zápas, obe mužstvá chceli vyhrať. Po náročnej sérii zápasov sa chlapci do dnešného súboja snažili vložiť všetky zostávajúce sily. Súperovi gratulujem k víťazstvu, objektívne vyzeral na ľade lepšie a potrestal naše chyby. Počas olympijskej prestávky si trochu odpočinieme a od 5. februára sa budeme pripravovať na zostávajúce duely."

Viac o téme: HC Slovan Bratislava HC Dinamo Minsk
  • Zdroj: TASR, SITA