Veľké zmeny v sledovaní prestížnej Ligy majstrov: Ktorá televízia nahradí RTVS?

Ilustračné foto
Ilustračné foto

BRATISLAVA - Nasledujúca sezóna najprestížnejšej európskej klubovej súťaže prinesie pre slovenského diváka veľké zmeny. Slovenskí fanúšikovia prídu o stredajšie duely Ligy majstrov, ktoré doteraz vysielala RTVS.

Kvôli vysokým finančným požiadavkám si zakúpenie exkluzívnych práv nemôžu dovoliť ani česká či nemecká verejnoprávna televízia. Tieto však pre slovenský aj český trh zakúpil telekomunikačný operátor 02. 

"Ešte je skoro čokoľvek prezrádzať. Isté je, že len spoločnosť O2 Czech Republic vlastní kompletné práva na Ligu Majstrov aj na Slovensku. Bude tiež zaisťovať výhradnú distribúciu obsahu," uviedol pre Živé.sk zástupca O2 David Solnař.

Nie je však vôbec jasné, ako bude spoločnosť 02 na Slovensku atraktívne zápasy vysielať, keďže nie je príliš pravdepodobné, že by obsah ponúkala iba vo vlastnej O2 TV, ktorá komerčne odštartovala iba v polovici minulého roka a jej počet abonentov je minimálny. Ako reálna možnosť sa javí sublicencovanie obsahu existujúcim súkromným televíznym vysielateľom, s ktorými už údajne začala rokovať. „Bližšie informácie sa slovenskí diváci dozvedia v dostatočnom predstihu,“ spresnil Solnař.

Cena práv na 3 sezóny pre Slovensko a Česko by sa mala pohybovať na úrovni 20 miliónov eur a to pre obe krajiny.

V Česku ďalšie tri ročníky len na platenej 02 TV

Prestížnu klubovú súťaž diváci v Česku minimálne na ďalšie tri ročníky uvidia iba na platenej O2 TV, ktorá zakúpila kompletné práva a LM prenáša od roku 2015.

"UEFA Champions League ponúka nepochybne ten najlepší a najžiadanejší obsah, ktorý možno na trhu získať. Sme pyšní na to, že práve túto cennú a významnú súťaž môžeme predplatiteľom O2 TV poskytnúť. Za veľké víťazstvo považujeme, že sa vôbec prvýkrát podarilo zabezpečiť unikátnu dohodu o exkluzivite na všetky hracie dni," uviedla v tlačovej správe šéfka obsahu O2 TV Anna Lenerová.

O2 TV od ďalšej sezóny kúpila práva na všetky zápasy Ligy majstrov vrátane 4. predkola. V budúcom ročníku by s najväčšou pravdepodobnosťou mal hrať základnú skupinu aj český šampión. Na jar ešte bude platiť súčasný model, ktorý v Česku fungoval posledné tri roky. Česká televízia má každý utorok prvú voľbu vrátane vyraďovacej fázy a finále bude vysielať spoločne s O2 TV.

 


Zdroj:
ČTK, športky
Foto:
SITA

DISKUSIA