Coutinho debutoval v barcelonskom drese: Bol som nervózny, ale som šťastný!

Lionel Messi a Philippe Coutinho
Lionel Messi a Philippe Coutinho

BARCELONA - Brazílsky futbalový reprezentant Philippe Coutinho, ktorý začiatkom januára prestúpil z FC Liverpool do FC Barcelona za 160 miliónov eur, absolvoval svoj zápasový debut na novom pôsobisku vo štvrtkovom odvetnom zápase Španielskeho pohára (Copa del Rey) proti Espanyolu (2:0). Na ihrisko prišiel v 69. minúte, keď nahradil Andresa Iniestu.

Coutinho pripomenul, že v roku 2012 bol na hosťovaní v Espanyole a preto bol pred zápasom s týmto protivníkom nervózny, ale kolegovia a fanúšikovia mu pomohli upokojiť sa. "Pre mňa je to skvelý večer, špeciálny večer. Boli to moje prvé minúty v tomto tíme a som šťastný, nadšený," povedal 25-ročný hráč pre webovú stránku FC Barcelona. Dodal, že "Prijatie od fanúšikov a hráčov ma urobilo šťastným. Bol som nervózny, ustarostený, ale po tom, ako ma všetci prijali, som sa upokojil."

Prvopolčasovými gólmi Luisa Suáreza a Lionela Messiho FC Barcelona obrátil nepriaznivé skóre z prvého zápasu (0:1) a po Valencii, Seville a Leganes skompletizoval semifinálové kvarteto v Cope del Rey. "Bol to špeciálny večer a to, že sme zápas vyhrali, je najdôležitejšie. Nebol to ľahký duel proti tímu, ktorý hral dobre. Stretnutie sme kontrolovali a víťazstvo sme si zaslúžili," dodal Coutinho. Ten prišiel do Barcelony po svalovom zranení a tak si na debut musel necelé tri týždne počkať.


Tagy: FC Barcelona Philippe Coutinho

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Primera Division
Zdroj:
SITA
Foto:
fcbarcelona.com; Video: BeinSports

DISKUSIA