Kompletný zoznam športovcov! Slovensko sa v Pjongčangu spolieha na 56 hrdinov

Prezident SOV Anton Siekel počas 53. valného zhromaždenia Slovenského olympijského výboru (SOV)
Prezident SOV Anton Siekel počas 53. valného zhromaždenia Slovenského olympijského výboru (SOV)

BRATISLAVA - Na 53. valnom zhromaždení Slovenského olympijského výboru v v piatok v Bratislave schválili menoslov športovcov, ktorí budú reprezentovať Slovensko na XXIII. zimných olympijských hrách v Pjongčangu (9. - 25. 2.). Do Kórejskej republiky v najbližších dňoch vycestuje 56 slovenských športovcov, ktorí sa predstavia v siedmich športových odvetviach. Najviac bude tradične hokejistov (25), podľa počtu nasledujú biatlonisti (10), zjazdoví lyžiari (7), bežci na lyžiach a sánkari (po 5), krasokorčuliari (3) a jedna snoubordistka.

Na poslednú chvíľu v deň rokovania na základe pridelenia ďalšej miestenky od Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS) pribudol do výpravy bežec na lyžiach Miroslav Šulek. Okrem športovcov je v slovenskom tíme aj 65-členný sprievod, čiže v Pjongčangu bude reprezentovať výprava dovedna so 121 členmi.

Už výkonný výbor SOV po konzultácii s komisiou športovcov SOV rozhodol, že sľub do rúk prezidenta SR Andreja Kisku, ktorý sa uskutoční v utorok 30. januára v historickej budove Národnej rady SR v Bratislave, bude za olympionikov SR skladať bežkyňa na lyžiach Alena Procházková. Skúsená 33-ročná šprintérka pôjde už na štvrté ZOH. Na sľube, ktorý bude spoločný pre olympionikov aj paralympionikov, by sa podľa prihlášok malo zúčastniť 43 členov slovenskej olympijskej výpravy. Už na druhý deň odletia do Kórejskej republiky prví slovenskí športovci - kompletný biatlonový tím mužov aj žien a dve bežkyne na lyžiach.

"Na základe rozhodnutia výkonného výboru SOV po konzultácii s komisiou športovcov SOV bude vlajkonosičkou výpravy SR na slávnostnom otvorení ZOH 9. februára 2018 v Pjongčangu zjazdárka Veronika Velez Zuzulová, ktorú takisto čaká štvrtá účasť na ZOH," rovnako informoval špecializovaný web olympic.sk.

V piatok schválili aj zloženie disciplinárnej komisie SOV na ZOH v Pjongčangu: Anton Siekel - prezident SOV, Jozef Liba - generálny sekretár SOV, Roman Buček - vedúci výpravy, Danka Barteková - zástupkyňa športovcov, Matej Kazár - zástupca športovcov, Michal Malák - zástupcovia trénerov, Roman Fano - hlavný lekár výpravy.

Na Valnom zhromaždení SOV v kongresovej sále hotela NH Gate One zo 77 pozvaných delegátov bolo prítomných 55, čo znamenalo 75-percentnú účasť a zároveň uznášaniaschopnosť. Traja delegáti sa ospravedlnili a ďalší 19 rovnako neboli prítomní.

Športovci, ktorí budú reprezentovať Slovensko na XXIII. zimných olympijských hrách v Pjongčangu (9. - 25. 2. 2018):

BIATLON:
Matej Kazár, Tomáš Hasilla, Martin Otčenáš, Michal Šíma, Šimon Bartko, Anastasia Kuzminová, Paulína Fialková, Alžbeta Majdišová, Ivona Fialková, Terézia Poliaková

KRASOKORČUĽOVANIE: 
Lukáš Csölley, Lucie Myslivečková, Nicole Rajičová

ALPSKÉ LYŽOVANIE:
Petra Vlhová, Veronika Velez-Zuzulová, Soňa Moravčíková, Barbara Kantorová, Adam Žampa, Andreas Žampa, Matej Falat

BEŽECKÉ LYŽOVANIE: 
Peter Mlynár, Andrej Segeč, Alena Procházková, Barbora Klementová, Miroslav Šulek

SNOUBORDING:
Klaudia Medlová

ĽADOVÝ HOKEJ:
Ján Laco, Branislav Konrád, Patrik Rybár, Ivan Baranka, Michal Čajkovský, Dominik Graňák, Marek Ďaloga, Tomáš Starosta, Juraj Valach, Peter Čerešňák, Juraj Mikuš, Martin Bakoš, Miloš Bubela, Marcel Haščák, Lukáš Cingeľ, Tomáš Marcinko, Patrik Lamper, Ladislav Nagy, Tomáš Surový, Andrej Kudrna, Peter Ölvecký, Michal Krištof, Matej Paulovič, Matúš Sukeľ, Marek Hovorka

SÁNKOVANIE:
Jozef Ninis, Jakub Šimoňák, Marek Solčanský, Karol Stuchlák, Katarína Šimoňáková


Tagy: SOV Slovenský olympijský výbor Anton Siekel

Zdroj:
TASR, SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA