VIDEO Real po vypadnutí z pohára potešil fanúšikov: Presvedčivý triumf na trávniku Valencie

Radosť hráčov Realu Madrid Radosť hráčov Realu Madrid Zdroj: TASR

MADRID - Futbalisti Realu Madrid zvíťazili na trávniku Valencie jednoznačne 4:1 v sobotňajšom zápase 21. kola najvyššej španielskej súťaže La Ligy 2017/2018. V prvom polčase sa dvoma premenenými pokutovými kopmi prezentoval portugalský reprezentant Cristiano Ronaldo.

Domácim sa po zmene strán podarilo znížiť zásluhou Santiho Minu. Skóre za hostí uzavreli v závere stretnutia Marcelo a Toni Kroos. Real zostáva v tabuľke na 4. mieste so ziskom 38 bodov. Valencia je tretia so 40 bodmi.

V úvodnom zápase sobotňajšieho programu remizovala La Coruňa na vlastnom ihrisku s Levante 2:2. Domáci sa už v prvom polčase dostali do dvojgólového vedenia, keď sa presadili Adrián López a Florin Andone. Hosťom sa v druhom polčase podarilo vyrovnať zásluhou dvoch zásahov španielskeho útočníka Iviho Lópeza. La Coruňa nevyužila šancu dostať sa v tabuľke pred svojho súpera a so ziskom 17 bodov naďalej figuruje na 18. mieste. Levante je s 19 bodmi šestnáste.

Výsledky sobotňajších zápasov 21. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Ligy:

La Coruňa - Levante 2:2 (2:0)
Góly: 19. Adrián López, 45. Andone - 80. a 84. Ivi Lopéz, ČK: 34. Borges (La Coruňa) po 2. ŽK

Valencia - Real Madrid 1:4 (0:2)
Góly: 59. Santi Mina - 16. a 38. C. Ronaldo (oba z pok. kopu), 84. Marcelo, 89. Kroos

Viac o téme: Real Madrid Valencia Levante La Coruňa