VIDEO Slovenská sedemnástka s parádnym výkonom: Belgicku naložila debakel!

Slovenská sedemnástka pred súbojom s Moldavskom
Slovenská sedemnástka pred súbojom s Moldavskom

MINSK - Slovenskí futbaloví reprezentanti do 17 rokov v skupine o 4. - 6. miesto po výbornom výkone deklasovali rovesníkov z Belgicka 5:0 v piatkovom celkovo štvrtom vystúpení na turnaji Development Cup v Minsku. Zverenci trénera Samuela Slováka na tomto podujatí obsadili v základnej B-skupine 2. priečku so 6 bodmi (výsledky: Island 0:1, Rusko 2:0, Izrael 3:2, pozn.) a hoci sa nedostali do medailových bojov, v skupine o 4. - 6. priečku začali vynikajúco svoje účinkovanie.

Na presvedčivom piatkovom víťazstve nad belgickým protivníkom má výrazný podiel najmä útočník Sebastián Gembický z FC DAC 1904 Dunajská Streda, ktorý strelil tri góly. O ďalšie dva presné zásahy v sieti súpera sa postarali Patrik Iľko a Dávid Strelec. Hráči SR "17" boli po zmene strán veľmi efektívni, za 30 minút proti "červeným diablom" skórovali až štyrikrát.

Záverečný duel na turnaji Development Cup v bieloruskej metropole odohrá slovenská futbalová "sedemnástka" v nedeľu 28. januára o 13.00 h SEČ proti vrstovníkom z Gruzínska.

Futbalový turnaj Development Cup v Minsku (Bielor.) - piatkový výsledok:

Skupina o 4. - 6. miesto:
Slovensko "17" - Belgicko "17" 5:0 (1:0)
Góly: 29., 49. a 58. S. Gembický, 62. Iľko, 78. D. Strelec, ŽK SR "17": Strakoš, Letenay, S. Gembický
Zostava SR "17": Bajnóczi - Strakoš, Dolinský, Katunský, A. Tóth - Iľko, S. Lavrinčík, A. Laurinec, Mička (71. Dopater) - Letenay (61. D. Strelec), S. Gembický (70. M. Vasiľ)

Hlas (zdroj: SFZ):
Samuel Slovák (tréner SR "17"): “Chlapci podali opäť veľmi dobrý tímový výkon. Boli veľmi efektívni, čo je na medzinárodnej úrovni dôležité. Šance, ktoré nám súper poskytne alebo ktoré si sami vypracujeme, treba vedieť premeniť - a to sme dnes zvládli výborne. Pred zápasom nikto nepredpokladal, že môžeme streliť toľko gólov, takto výrazne zdolať takéhoto silného súpera sa nestáva každý deň. Samozrejme, aj belgický súper mal momenty, keď hrozil. Obetavou hrou sme však nebezpečenstvo odvrátili, naopak dobrou útočnou hrou sme sa gólovo presadili my."


Tagy: Slovensko Belgicko

Zdroj:
SITA
Foto:
futbalsfz.sk; Video: Facebook

DISKUSIA