VIDEO Šok v FA Cupe: Tottenham zakopol proti Newportu, West Bromwich zaskočil Liverpool

Mousa Dembele v súboji o loptuMousa Dembele v súboji o loptu Zdroj: SITA

LONDÝN - West Bromwich Albion ukončil púť FC Liverpool v šestnásťfinále futbalového Anglického pohára (FA Cup). V sobotu WBA zvíťazil na Anfielde 3:2, hoci už po piatich minútach prehrával 0:1. Dvoma gólmi sa blysol Jay Rodriguez, ktorý medzi 7. a 11. min otočil nepriaznivý stav na 2:1. O triumfe hostí rozhodol "vlastencom" v nadstavenom čase prvého polčasu Joël Matip.

V sobotu neuspel ani ďalší favorit West Ham United. "Kladivári" nestačili na domáci treťoligový Wigan, keď podľahli 0:2.

Tottenham sa postaral o prekvapenie, keď nečakane iba remizoval na ihrisku štvrtoligového Newportu 1:1. Favorizovaní hostia si opakovaný zápas vynútili až v závere stretnutia, keď vyrovnal kanonier Harry Kane. Domácich dostal do vedenia v prvom polčase Padraig Amond.

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov šestnásťfinále futbalového Anglického pohára (FA Cup) - hrá sa na jeden zápas, v prípade remízy sa duel opakuje na ihrisku hosťujúceho tímu:

Výsledky sobotňajších zápasov šestnásťfinále futbalového Anglického pohára (FA Cup) - hrá sa na jeden zápas, v prípade remízy sa duel opakuje na ihrisku hosťujúceho tímu:

Peterborough - Leicester 1:5
Huddersfield - Birmingham 1:1
Hull - Nottingham 2:1
Middlesbrough - Brighton 0:1
Millwall - Rochdale 2:2
Milton Keynes - Coventry 0:1
Notts County - Swansea 1:1
Sheffield United - Preston 1:0