Feherváry prežil veľký debut medzi elitou a očaril: Chystá sa trvalý prestup?

Martin Feherváry
Martin Feherváry

OSKARSHAMN - Slovenský hokejista Martin Fehérváry nastúpil za tím HV71 Jönköping v sobotňajšom stretnutí elitnej švédskej súťaže SHL proti Brynäs IF (2:4). Rodák z Bratislavy vystužil obranu HV71 sužovanú zraneniami a v zápase odohral 12:50 min. Do štatistík si pripísal jednu strelu na bránku, jeden bodyček a jeden mínusový bod.

Osemnásťročný mládežnícky reprezentant SR je kmeňovým hráčom IK Oskarshamn v nižšej súťaži Allsvenskan a v HV71 bol na hosťovaní na jeden duel.

"V ostatných dvoch zápasoch sme museli hrať na päť bekov, čo bolo z dlhodobého hľadiska neudržateľné a sme radi, že sme sa dohodli s Oskarshamnom a požičali sme si Martina aspoň na toto stretnutie," uviedol pre klubový web generálny manažér Johan Hult. Švédske médiá už skôr informovali, že HV71 má záujem o Fehéváryho služby a jeho trvalý prestup by sa mohol uskutočniť v lete.

Slovenský obranca odohral v aktuálnej sezóne za Oskarshamn 29 zápasov so ziskom 6 bodov za gól a 5 asistencií. V SHL absolvoval dovedna už 14 stretnutí. Zúčastnil sa už na dvoch majstrovstvách sveta hráčov do 20 rokov.


Tagy: HV 71 Martin Feherváry

Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter/HV71

DISKUSIA