Veľká správa zo zámorskej NHL: Halák sa vracia do starého pôsobiska

Ilustračné foto
Ilustračné foto

ALBANY - V budúcej sezóne NHL budú mať hokejisti New York Islanders dva domovské stánky. Okrem súčasného Barclays Center v Brooklyne odohrajú minimálne 12 domácich zápasov aj vo svojom predchádzajúcom pôsobisku Nassau Coliseu na Long Islande. Nová aréna v Belmont Parku by mala byť postavená a sprístupnená pre hokejové zápasy do troch rokov.

Podľa vedenia Islanders, ktorých dres si oblieka aj slovenský brankár Jaroslav Halák, mužstvo v sezóne 2018/2019 odohrá na Long Islande minimálne 12 zápasov základnej časti a v ďalších dvoch súťažných ročníkoch to bude možno až polovica všetkých domácich súbojov. Čo sa týka prípadných zápasov v play-off, zatiaľ nebolo špecifikované, kde by sa uskutočnili. "Ostrovania" boli doma v Nassau Coliseu v rokoch 1972 - 2015, čiže predtým, než zamierili do Brooklynu, čo sa stretlo so značnou nevôľou časti ich priaznivcov.

"Vypočuli sme hlas fanúšikov. Pravidelne chodievam na zápasy a ľudia mi neraz vraveli: ´Nemôžete, prosím, zariadiť, aby sa mužstvo vrátilo späť do Nassau Colisea?´. Myslím si, že s ďalšími vlastníkmi Scottom Malkinom a Deweyom Shayom sme si to vzali k srdcu a rozhodli sa, že to bude mať význam. Je to pre fanúšikov veľká vec," uviedol spolumajiteľ klubu NY Islanders Jon Ledecky na webe NHL. Podľa jeho slov Nassau Coliseum za ostatné dva roky prešlo prestavbou, do ktorej vrazili 165 miliónov USD. "Je to úžasné, že sa tam budeme môcť vrátiť. Toto miesto znamená veľa pre klub a jeho hráčov vrátane mňa. S Nassau Coliseum sa mi spája veľa pozitívnych zážitkov. Teším sa z tohto čiastkového návratu," skonštatoval kapitán Islanders John Tavares.

Vedenie Islanders zároveň ubezpečilo, že nový stánok v Belmont Parku, nebude mať núdzu o fanúšikov. "Zaplníme všetkých 18 000 sedačiek, ktoré tam budú vyrobené," vravel súčasný guvernér štátu New Yorku Andrew Cuomo.


Tagy: John Tavares New York Islanders Nassau Coliseu Jon Ledecky Andrew Cuomo

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA