Kariéra v NHL je definitívne uzavretá: Jágr už má podpísanú novú zmluvu, je tu však problém!

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr

KLADNO - Hokejový útočník Jaromír Jágr dnes priletel z Calgary do Česka a podpisom na hráčskej zmluve potvrdil svoj presun z NHL do prvoligového Kladna. V drese Rytierov s najväčšou pravdepodobnosťou nastúpi prvýkrát v sobotňajšom stretnutí proti Benátkam nad Jizerou. Zápas by sa mal hrať od 17:30 v Liberci, pokiaľ Jágr, čoby majiteľ kladenského klubu, presun stretnutia schváli.

"Jaromír už je v Česku a podpísal s Kladnom zmluvu. Transferkartu už má vybavenú. Ešte ho čaká návšteva lekára," povedal pre ČTK tlačový hovorca Kladna Vít Heral. Úspešná lekárska prehliadka je posledným bodom potrebným na to, aby Kladno mohlo pred dnešným koncom prestupového termínu dokončiť jeho registráciu u Českého zväzu ľadového hokeja.

Veterána však trápi zranené koleno. "Problém je, že mi pred viac než dvoma mesiacmi začalo opúchať koleno. Nechcel som len čakať, čo sa stane, takže som hral ďalej, nechal som si z neho iba vyťahovať vodu. Žiaľ, možno sa to hraním zhoršilo. Problém je aj v tom, že sa mi noha pod určitým uhlom podlomí, vypne sa mi sval. To je nevhodné obzvlášť pre mňa, keďže som mal hru založenú na osobných súbojoch," napísal Jágr na facebooku.

Štyridsaťpäťročný Jágr by mal prvýkrát trénovať s Kladnom vo štvrtok dopoludnia. Po dnešnom návrate domov sa v príletovej hale objavila len jeho batožina so znakmi Calgary, druhý najproduktívnejší hráč histórie NHL sa médiám vyhol. Klub už dopredu upozornil, že Jágr po prílete nebude poskytovať rozhovory.

 


Tagy: Jaromír Jágr Vít Heral

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK, TASR
Foto:
Facebook - hokej.cz

DISKUSIA