Čo to posiela Rusko do boja proti Slovensku? Hviezdy nejdú, hrať musia tínedžerky

Anastasia Potapovová
Anastasia Potapovová

MOSKVA - Natalia Vichľancevová, Anna Kalinská, Anastasia Potapovová a Veronika Kudermetovová figurujú v nominácii hostiek na bratislavské stretnutie Slovensko - Rusko 10. - 11. februára na tvrdom povrchu DecoColor pod zatiahnutou strechou NTC v 1. kole II. svetovej skupiny Pohára federácie 2018 tenisových reprezentačných družstiev žien. Takúto mimoriadne nečakanú voľbu kapitánky Anastasie Myskinovej zverejnil web Championat.com s odvolaním sa na svoj zdroj, ktorý nekonkretizoval.

Práve v stredu 31. januára je všeobecná uzávierka oficiálnych predbežných kádrov, v každom sa môžu udiať dve zmeny pred žrebom programu v piatok 9. februára. Zostavu domácich prezentovali v tento deň dopoludnia na tlačovej konferencii v dejisku, tvoria ju Magdaléna Rybáriková, Jana Čepelová, Viktória Kužmová a Karolína Schmiedlová.

Spomenuté Rusky sa interne nachádzajú na 7., 11., 19. a 20. pozícii v národnej hierarchii podľa postavenia vo svetovom rebríčku WTA vo dvojhre, ak teda takéto kvarteto naozaj aj pricestuje k Dunaju, sotva znesie označenie za čo i len druhú garnitúru. Pravda, napospol ide o mladé hráčky derúce sa nahor renkingom. Dvadsaťročná Vichľancevová je 76. v počítačovom poradí, 19-ročnej Kalinskej patrí 149. priečka, ešte len 16-ročná Potapovová je na 235. mieste a 20-ročná Kudermetovová figuruje na 241. pozícii. Vichľancevová má za sebou jeden duel vo Fed Cupe, Kalinská tiež (zhodne minulý rok proti Taiwančankám) a Kudermetovová si zahrala tzv. mŕtvy zápas už v sezóne 2014.


Podporte Slovensko v boji s Ruskom osobne. Lístky kúpite TU!


Dávnejšie bolo známe, že "zbornej" nebudú k dispozícii grandslamové šampiónky Maria Šarapovová (41., bola už aj na najvyššej pozícii) a Svetlana Kuznecovová (17., v minulosti sa nachádzala na druhom mieste). Prvá spomenutá to predznamenala pre spolupracovníka denníka SME Andreja Bučka počas melbournských grandslamových Australian Open, druhá minulý týždeň pre agentúru SITA prostredníctvom Jelizavety Lukinovej zo zastupiteľskej mediálnej spoločnosti Lodka Agency.

V neprítomnosti spomenutých prominentiek bolo teoreticky najsilnejšou ruskou zostavou kvarteto Jelena Vesninová, Anastasia Pavľučenkovová, Daria Kasatkinová a Jekaterina Makarovová - nachádzajú sa na 21., 22., 23. a 35. priečke v systéme k 29. januáru, pričom Makarovová a Vesninová sú spoločne tretie v hodnotení štvorhry. Na strane SR bude absentovať štvorka počítačového poradia spred necelého roka Dominika Cibulková (26.).


Tagy: Anna Kalinská Natalia Vichľancevová Anastasia Potapovová Veronika Kudermetovová

Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP/Kirsty Wigglesworth

DISKUSIA