Hokejový Slovan opúšťa ďalší hráč: Voráček si to namieril do Sparty Praha

Tomáš Voráček
Tomáš Voráček

PRAHA - Slovenský účastník hokejovej KHL HC Slovan Bratislava, ktorý už dávnejšie prišiel o šancu postúpiť do play-off, pokračuje v uvoľňovaní svojich hráčov. Najnovšie opúšťa kabínu "belasých" Tomáš Voráček.

Český obranca sa vracia do rodnej krajiny. Podľa aktuálnych informácií si 27-ročný bek bude obliekať dres pražskej Sparty, ktorej defenzívu rozšíril v záverečný deň prestupového obdobia spolu s lotyšským reprezentačným obrancom so skúsenosťami aj z NHL Artursom Kuldom z čínskeho tímu Červená hviezda Kchun-lun.

"Tomáš Voráček je defenzívnym typom obrancu a sľubujeme si od neho najmä zvýšenie dôrazu v predbránkovom priestore," uviedol pre klubový web športový manažér Sparty Michal Broš na adresu ostravského rodáka, ktorý si českú extraligu zahral už za Vítkovice, Liberec a Mladú Boleslav.

Voráček má na konte aj viac ako 20 štartov za národný tím Česka. Sparte by mal byť k dispozícii v piatkovom zápase v Hradci Králové. "Som rád, že ma Slovan uvoľnil. Všetko sa udialo rýchlo a môj presun sa stihol dotiahnuť do konca prestupového obdobia. Sparta je najslávnejší český klub s obrovskou tradíciou," skonštatoval Tomáš Voráček.

 


Tagy: HC Slovan Bratislava HC Sparta Praha Tomáš Voráček

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA
Foto:
hcslovan.sk

DISKUSIA