Rybáriková zdvihla varovný prst: Šance sa zvýšili, ale nebude to jednoduché

Slovenskou hlavnou zbraňou proti Rusku bude Magdaléna Rybáriková
Slovenskou hlavnou zbraňou proti Rusku bude Magdaléna Rybáriková

BRATISLAVA - Rusko vyrukovalo na bratislavské fedcupové stretnutie so Slovenskom v 1. kole II. svetovej skupiny (10. - 11. februára na tvrdom povrchu v NTC) so sotva druhou garnitúrou svojich tenistiek podľa postavenia vo svetovom rebríčku. Domáca jednotka však zdvihla varovný prst.

"Popravde, poznám len Vichľancevovú a niečo mi ešte hovorí meno Potapovová. Sú to však stále Rusky, nemôžeme nič podceniť, akokoľvek by sa možno zdalo, že posielajú len nejaký ´C-tím´," povedala v stredu popoludní Magdaléna Rybáriková pre agentúru SITA po tom, ako druhá strana oznámila prekvapivý káder pod vedením kapitánky Anastasie Myskinovej: tvoria ho Natalia Vichľancevová, Anna Kalinská, Anastasia Potapovová a Veronika Kudermetovová, čiže až 7., 11., 19. a 20. v internom poradí.

"Všetky tie baby sú mladé, možno o 2-3 roky budú v Top 50. Sama som sa nedávno vracala cez turnaje ITF a dobre si pamätám, že aj na takej úrovni súperky hrajú dobre. Naše šance na úspech sa zrejme zvýšili, ale treba si dať pozor. Stále platí, že to nebude jednoduché," podotkla 29-ročná 19. žena singlového renkingu WTA Rybáriková. Šéf realizačného štábu Matej Lipták má k dispozícii aj Janu Čepelovú, Viktóriu Kužmovú a Karolínu Schmiedlovú.


Tagy: Rusko Slovensko Magdaléna Rybáriková Fed Cup

Zdroj:
SITA
Foto:
Ján Zemiar

DISKUSIA