Nestačia im ani miliónové príjmy: Barcelona a Neymar na seba stále pľujú!

Neymar
Neymar

PARÍŽ - V lete zbúral prestupový rekord 222-miliónovou čiastkou, ale stále nemôže pokojne spávať a jeho emócie evidentne nie sú chladné, ako by sa mohlo zdať. Brazílsky klenot Neymar vedie s PSG francúzsku Ligue 1, a preto by sa nemal zaujímať o minulosť, lenže opak je pravdou.

Neymar obviňuje Barcelonu z dlžoby voči jeho osobe, ktorá má údajne výšku 29 miliónov eur. Blaugranas sa však bránia a tvrdia, že práve oni sú tým poškodeným v celom spore a od brazílskej superhviezdy žiadajú takmer 80 miliónov eur. 

Španielsky denník El Mundo vydal správu, že Neymarove obvinenia sa vzťahujú ku kontraktu, ktorý s tímom podpísal v októbri 2016, čiže deväť mesiacov pred odchodom do Paríža. Súčasťou tejto dohody bola aj pre Barcelonu mrzutá výkupná klauzula vo výške 222 miliónov eur, ktorú Saint-Germain zaplatili do posledného centu a Neymara získalo na svoju stranu. 

Barcelona je obvinená, že nezaplatila brazílskemu futbalovému virtuózovi bonus za obnovenie zmluvy vo výške 26 miliónov eur plus desaťpercentný úrok. Katalánsky klub sa bráni a Neymarove obvinenia len tak nenechajú. Protiúder zo španielskej strany znie tak, že podmienky zmluvy porušil práve Neymar a mal byť vrátiť prvú časť bonusu (65 miliónov €).

Zostáva nám iba sledovať, akým smerom budú tieto ťahanice pokračovať a kto celý spor vyhrá. V každom prípade ide o peniaze, o akých sa bežným smrteľníkom často ani len nesníva. 

 

 


Tagy: FC Barcelona Neymar

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Christophe Ena

DISKUSIA