Radosť z víťazného návratu trvala krátko: Kližan spackal výborne rozohraný zápas

Martin KližanMartin Kližan Zdroj: SITA

QUIMPER - Slovenský tenista Martin Kližan nasadený ako šiesty prehral za 146 minút tesne 6:3, 4:6, 6:7 (5) s 24-ročným domácim lucky loserom z kvalifikácie Tristanom Lamasinom, 334. v singlovom renkingu, vo štvrtkovom zápase osemfinálového 2. kola dvojhry na turnaji ATP Challenger Tour Open Quimper Bretagne Occidentale vo francúzskom Quimperi (dotácia 43 000 eur, tvrdý povrch Laykold v hale).

Bol to prvý vzájomný duel a Lamasine v ňom nasúkal 14 es proti trom. Kližan v rozhodujúcom sete viedol 5:2 a neskôr mal mečbal na príjme v dvanástom geme. V tajbrejku nezužitkoval náskok 4:2.

Dvadsaťosemročný ľavoruký Bratislavčan Kližan predčasne uzavrel svoju sezónu 2017, podstúpil operáciu prepážky nosa. Presne 18. decembra sa začala jeho zatiaľ na necelé štyri mesiace koncipovaná spolupráca s novým daviscupovým kapitánom tímu SR Dominikom Hrbatým.

Momentálne 146. hráč svetového rebríčka Kližan, v minulosti aj 24. v hodnotení, nevyužil právo na štart v kvalifikácii melbournských grandslamových Australian Open, následne sa odhlásil z minulotýždňového challengeru vo francúzskom Rennes. Do stredy absentoval od 3. októbra, keď neuspel v 1. kole antukového challengeru v kazašskom Almaty. V 1. kole v Quimperi premohol Francúza Davida Gueza 6:7 (5), 6:2, 6:4.