VIDEO Rozhodca nezmyselne podkopol a vylúčil hráča: Teraz si odpyká trest on!

Rozhodca Tony Chapron nezmyselne vylúčil hráča FC Nantes
Rozhodca Tony Chapron nezmyselne vylúčil hráča FC Nantes

NANTES - Futbalový rozhodca rozhodca Tony Chapron, ktorý úmyselne podkopol hráča FC Nantes Diega Carlosa, dostal trest na tri mesiace plus ďalšie tri mesiace podmienečne.

V súboji najvyššej francúzskej súťaže Ligue 1 Nantes - Paríž St. Germain (0:1), hranom 14. januára, hlavný rozhodca Tony Chapron v miestach za poliacou čiarou prekrižoval cestu obrancovi domácich Diegovi Carlosovi a ten špičkou kopačky zavadil o jeho päty. Rozhodca sa nečakane ocitol na zemi a keď sa pozviechal, urobil dva málo pochopiteľné pohyby. Najprv úmyselne podkopol Carlosa a potom mu ukázal žltú a vzápätí aj červenú kartu.

Rozhodcovi bola po zápase pozastavená činnosť, trest mu vyniesla disciplinárna komisia francúzskej ligy vo štvrtok. Chapron, ktorý je prvoligovým rozhodcom od roku 2004, a má za sebou viac ako 400 zápasov vrátane finále Francúzskeho pohára 2014, pred incidentom oznámil, že aktuálna sezóna bude pre neho posledná v úlohe rozhodcu. Vzhľadom na 3-mesačný trest a rovnakú periódu v podmienke by si mohol ešte zapískať v závere sezóny francúzskej ligy. Informoval o tom napríklad portál bbc.


Tagy: Tony Chapron

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP; Video: youtube

DISKUSIA